Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

Ericsson i Cisco rozszerzają zakres strategicznej współpracy o nowe rozwiązania Wi-FiDrukuj


Ericsson i Cisco rozszerzają zakres swojej współpracy strategicznej o nowe rozwiązania Wi-Fi, znane jako sieci EWN (Evolved Wi-Fi Networks). Sieci EWN łączą technologię dostępu do 3GPP firmy Ericsson oraz sieci i aplikacje bazowe z portfela produktów Wi-Fi firmy Cisco, tworząc niezawodne rozwiązania Wi-Fi o najwyższej wydajności dla odbiorców usług mobilnych i stacjonarnych Ericsson, a także klientów z innych sektorów rynkowych.

Oferta będzie obejmować wstępnie zintegrowane i zweryfikowane rozwiązania, zapewniające szereg korzyści dla użytkowników:

1. Indoor Small Cells: Połączenie wewnętrznych sieci dostępowych Ericsson z technologią Cisco WLAN pozwala na wdrożenie oferowanych rozwiązań w obiektach korzystających zarówno z łączności komórkowej, jak i Wi-Fi.
2. Operator Wi-Fi: Pozwala operatorom posiadającym zewnętrzne sieci dostępowe Ericsson na korzystanie z Cisco WLAN, aby zapewnić dostęp do usług klientom firmy.
3. Traffic Steering: Integracja Cisco WLAN z sieciami makro lub wewnętrznymi sieciami dostępowymi Ericsson, poprzez wykorzystanie unikalnej funkcji sterowania przepływem połączeń w czasie rzeczywistym firmy Ericsson, pozwala operatorom na sterowanie przepływem użytkowników pomiędzy dostępowymi sieciami komórkowymi i Wi-Fi, zapewniając najwyższą jakość dla klienta końcowego.
4. Core Network Integration: Dzięki zastosowaniu zaufanych opcji konfiguracji, integracja Cisco WLAN z rozwiązaniem Packet Core Ericsson pozwoli operatorom na oferowanie wszystkich usług sieci bazowej dla urządzeń wielomodowych przez Wi-Fi. Atuty rozwiązania Wi-Fi Calling oferowanego przez Ericsson, już teraz umożliwiają bezproblemowe przesyłanie głosu z wykorzystaniem Cisco WLAN.

Za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań z nowej oferty odpowiadać będzie zespół organizacji usług Ericsson, podczas gdy firma Cisco zapewni pełne wsparcie produktowe. Zdolność firmy Ericsson do świadczenia usług na skalę światową pozwoli operatorom na przyjęcie nowych modeli biznesowych i rozszerzenie zakresu działalności o nowe rynki. Rozwiązania EWN mogą być oferowane jako w pełni zarządzana usługa dostępna globalnie, w ponad 180 krajach. Pozwoli to na szybsze i łatwiejsze wdrażanie nowych rozwiązań.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający