Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

NIE TYLKO PLUS ALE I PKN ORLEN SPONSORUJE POLSKĄ SIATKÓWKĘDrukuj

Plus
Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej pozyskały kolejnego wielkiego partnera. Na cztery kolejne lata do grona partnerów Polskiej Siatkówki jako sponsor dołączyła jedna z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej – PKN ORLEN.

Siatkówka, odnosząca w ostatnich latach największe sukcesy spośród wszystkich sportów zespołowych w Polsce, ma szansę stać się sportem narodowym i dostarczać radość przez wiele kolejnych lat. Będzie to możliwe dzięki zaangażowaniu i finansowej stabilności gwarantowanej przez dwóch potężnych partnerów – dotychczasowego, czyli sieci Plus i nowego - ORLENU.

Podpisane umowy oznaczają, że do Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku polskie reprezentacje narodowe, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, będą miały dwóch równorzędnych sponsorów: dotychczasowego w postaci sieci Plus oraz nowego, czyli PKN ORLEN. Obie firmy będą również sponsorami tytularnymi rozgrywek ligowych kobiet i mężczyzn, a ostateczne nazwy obu lig będą ogłoszone przed rozpoczęciem sezonu.

- Plus wspiera siatkówkę od 14 lat i zdajemy sobie sprawę ze skali oczekiwań, jakie mają wobec nas kibice. Aby im sprostać podjęliśmy dwie ważne decyzje. Pierwszą jest wydłużenie obowiązujących umów na sponsoring reprezentacji do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w r. 2016. Drugą, najważniejszą, było zaproszenie ORLENU do współpracy i wspólnego wspierania zarówno reprezentacji jak i rozgrywek ligowych. Wierzę, że działając wspólnie, będziemy w stanie zrobić dla polskiej siatkówki jeszcze więcej. – mówi Zygmunt Solorz-Żak, Prezes Zarządu Polkomtel, operatora sieci Plus.

Plus wspiera siatkówkę od 1998 roku, będąc w tym czasie między innymi wyłącznym sponsorem reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn oraz tytularnym sponsorem obu siatkarskich lig. Dzięki stabilności finansowej i wspólnej pracy polskie siatkarki i siatkarze zanotowali wiele spektakularnych sukcesów. Polskie drużyny narodowe zdobywały w tym okresie osiem razy medale na najważniejszych imprezach siatkarskich na świecie:

* srebrny medal mistrzostw świata reprezentacji mężczyzn,
* 3 złote medale mistrzostw Europy (dwa razy kobiety i raz mężczyźni),
* brązowy medal Ligi Światowej,
* 2 brązowe medale Mistrzostw Europy (mężczyźni i kobiety),
* srebrny medal Pucharu Świata Mężczyzn.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający