Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ORŁY Z BOSTONU OD 28 WRZEŚNIA W TELEWIZJI POLSATDrukuj

Polsat (HD)
Znakomite dialogi, błyskotliwy humor i gwiazdy obsypane nagrodami (Emmy i Złote Globy) w rolach pierwszoplanowych - James Spader, William Shatner oraz m.in. Candice Bergen, w serialu, który koncentruje się na zawodowym i prywatnym życiu wysoko opłacanych prawników z renomowanej kancelarii adwokackiej w Bostonie.

Te orły specjalizują się w prawie cywilnym i reprezentują przed sądem wyjątkowo zdesperowanych klientów, ale sami zachowują się od nich bardziej prowokacyjnie. Wyciągnij królika z kapelusza - to klucz do sukcesu zarówno na sali sądowej, jak i w życiu, o czym przekonują główni bohaterowie tego wyjątkowego pod każdym względem, serialu prawniczego i nie raz nas zaskoczą. Alan Shore (J. Spader) i Denny Crane (W. Shatner) przewodzą zespołowi tych wybitnie inteligentnych adwokatów z bostońskiego biura firmy prawniczej Crane, Poole & Schmidt i obaj dobrze wiedzą, że tu zdarzyć się może wszystko...

Co potwierdziło wiele prestiżowych telewizyjnych wyróżnień (w tym 5 nagród Emmy i Złoty Glob) oraz 45 nominacji. Orły z Bostonu (tytuł oryginalny: Boston Legal) to kontynuacja (spin-off) niezwykle popularnego w USA, serialu prawniczego Kancelaria adwokacka i zarazem jedno z najnowszych dzieł hollywoodzkiego producenta, twórcy niezapomnianych telewizyjnych hitów: Ally McBeal i Boston Public.

W scenie otwierającej ten serial wspólnik w tej szanowanej kancelarii adwokackiej, Edwin Poole (Larry Miller) przychodzi do pracy bez pewnej części garderoby, co wskazuje na załamanie nerwowe. To zachowanie bez precedensu, więc zostaje odesłany do szpitala, by pozostali wspólnicy i prawnicy mogli bez przeszkód odbyć tradycyjne spotkanie. A ci władczy mężczyźni i ambitne kobiety są zaborczy nawet w tak trywialnych sprawach, jak miejsce przy stole konferencyjnym. A to dopiero początek.

Tę firmę prawniczą stworzył sławny Denny Crane (William Shatner - gwiazdor serialu "Star Trek" za rolę drugoplanową w Orłach z Bostonu" uhonorowany Złotym Globem 2005). Niektórzy jego szczególnie zazdrośni koledzy uważają, że może ją również zniszczyć... swoją błazenadą. Chętnie pozbyliby się takiego partnera, ale bywają sprawy, gdy wystarczy samo brzmienie jego nazwiska, by wywołać popłoch w obozie przeciwnym.

Denny Crane uchodzi za najważniejszą osobę w tym biurze, jego główny przeciwnik - Paul Lewiston (Rene Auberjonois) nie ustaje jednak w staraniach, by odebrać mu zarząd. Wspólnicy pozwalają, by Crane sam się bronił podczas prestiżowej rozprawy sądowej, bo publiczna porażka to najlepszy pretekst, by się go pozbyć. Chcą go zniszczyć i zaryzykują nawet utratę paru klientów. Publicznie, podczas rozprawy i w zaciszu gabinetów rozpoczyna się batalia, która zdecyduje o losie Denny'ego Crane'a. Jeszcze wielu przekona się, że ten ekscentryk nadal jest wielkim adwokatem, pomimo... luk w pamięci.

Denny Crane jest żywą legendą i budzi prawdziwy postrach wśród kolegów z palestry. Ma przy tym niezwykły dar przekonywania, ale bywają sytuacje, w których dla swojego własnego dobra nie powinien być aż tak szczery do bólu. Pozwala sobie na uwagi, które wprawiają go w doskonały nastrój, a jego rozmówców w... zakłopotanie. Pewnego razu klient będzie chciał go za to zastrzelić, a innym razem - sędzia ukaże go aresztem za obrazę sądu. On jednak potrafi wyjść cało z najbardziej nawet szokujących opresji i nie kryje satysfakcji z własnej... przebiegłości. Prawdziwie dumny jest z chłopaka, imieniem Donny (Freddie Prinze Jr., rKoszmar minionego lata"), który dopiero rozpoczyna karierę prawniczą, ale już potrafi dowieść, że... jest godny nazwiska Crane. Tylko dlaczego Denny nie widział syna od 15 lat?

Najbliższy i zapewne jedyny przyjaciel Crane'a - Alan Shore (James Spader - znany z filmów: Seks, kłamstwa i kasety wideo" oraz "Biały Pałac", a za tę rolę w Orłach z Bostonu" dwukrotnie nagrodzony Emmy oraz kilkakrotnie nominowany, m.in. do Złotych Globów) przechodzi lekki kryzys tożsamości. Pracuje w prestiżowej kancelarii adwokackiej, mimo to uważa, że są rzeczy ważniejsze od etyki zawodowej. Jest piekielnie dobrym adwokatem i potrafi dowieść w sądzie, że gruba Afroamerykanka może zagrać w kultowym musicalu chudą białą dziewczynkę... Alan zrobi wszystko, co legalne i nielegalne, by wygrać proces, bo lubi hazard. Jest cyniczny, więc nie dziwi go fakt, że wątpliwe moralnie metody lepiej skutkują, niż doskonała znajomość litery prawa. To on dostaje sprawę, gdy potrzebny jest prawnik absolutnie pozbawiony skrupułów, który zna się na niekonwencjonalnych metodach działania. Nie sprawia mu to satysfakcji, ale wykorzystuje cały arsenał swoich sekretnych środków: zastraszanie świadków, manipulacja dowodami i naginanie prawa. Postępuje nie fair, ale dzięki temu zyskuje dodatkowe punkty w swojej walce o pozycję w zespole.

Alan Shore był zawsze dumny ze swego wariactwa, ale właśnie przybyło do kancelarii kilka nowych barwnych postaci. Od pierwszej potyczki przy stole prezydialnym jego ulubionym obiektem drwin staje się nowy kolega - równie przystojny, co pewny siebie młodszy wspólnik Brad Chase (Mark Valley - trzykrotnie nominowany do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych za rolę w Orłach z Bostonu"), który miał romans ze swoją protegowaną. Młodsza prawniczka Sally Heep (Lake Bell, Wiosenne opowieści") od razu wzbudza zainteresowanie takiego konesera, jak Alan... Może to jej urok debiutantki - jej pierwsza samodzielna sprawa dopiero przed nią? Niebanalna uroda też nie jest bez znaczenia? W przeciwieństwie do niej jej bardziej doświadczona koleżanka z kancelarii - Tara Wilson (Rhona Mitra - nominowana w 2006 roku do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych za rolę w "Orłach z Bostonu") taktykę uwodzenia opanowała w stopniu mistrzowskim i lubi zwodzić mężczyzn, a przy tym jest zdolną prawniczką, przed którą świetlana przyszłość.

Alan Shore równie nieobliczalny jak podczas procesu, potrafi być w życiu prywatnym. Swojej byłej dziewczynie, Christine Pauley (gościnnie: Elizabeth Mitchell, Lost), która próbowała go zabić, pomaga opuścić szpital psychiatryczny i reprezentuje ją przed sądem. Dręczą go wyrzuty sumienia, bo nie odwzajemnia jej miłości, czy raczej wierzy, że ona jest już wyleczona? Czy jego następną partnerką będzie piękna żona kandydata na burmistrza Bostonu, Samantha (Dana Delany, gwiazda serialu ("Gotowe na wszystko")? Studiował z nią prawo i publicznie przyznaje się, że zawsze marzył o spędzeniu z nią nocy. A może to będzie koleżanka z pracy? Pomimo iż Alan Shore otwarcie deklaruje, że oczekuje od związku tylko jednego - samotności, nigdy nie może narzekać na brak towarzystwa. Gościnnie, w jednym z kolejnych odcinków 1. sezonu Orłów z Bostonu" wystąpi także Jodi Lyn O'Keefe (Skazany na śmierć") jako Nora Jacobs. Czy znów będzie rczarnym charakterem"?

Śliczna koleżanka Alana Shore'a z pracy, Lori Colson (Monica Potter - nominowana w 2006 roku do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych za rolę w tym serialu) - to zapewne jedyna kobieta, której nie uda mu się nigdy uwieść. I w przeciwieństwie do niego ona jest przekonana, że nigdy nie postąpiłaby niewłaściwie. Jeśli ona złamie zasadę etyki zawodowej, to powód tego będzie naprawdę ważny. Jest delikatną blondynką o błyskotliwym intelekcie, nienagannych manierach i niezłomnych zasadach moralnych, która dotąd prowadziła wyłącznie sprawy cywilne, ale też potrzebuje odmiany od dochodowych, ale nudnych rozpraw... o odszkodowanie. Przypadkowo odkrywa swoje prawdziwe powołanie: sprawy kryminalne i doskonale sprawdza się jako... obrońca z urzędu. Jest niezastąpiona w sprawach, które wydają się problematyczne już na poziomie sformułowania pozwu. I to ona będzie przedstawicielem procesowym klienta, który oskarży rząd USA o bezczynność w Darfurze.

Znamienny jest też styl, w jakim do obsady pierwszoplanowej tego serialu dołącza Candice Bergen (zdobywczyni kilku nagród Emmy i Złotego Globu za rolę tytułową w rMurphy Brown" i nominowana do Złotego Globu za - Orły z Bostonu") jako prawniczka Shirley Schmidt. Jest wspólniczką w kancelarii Crane, Poole & Schmidt", więc (w 11. odcinku 1. sezonu) właściwie wraca do swojej firmy na... złe, bo polecono jej przeprowadzić porządki personalne. Alana poznaje w męskiej toalecie, a z Denny'm miała kiedyś namiętny romans i on też uważa, że to biuro jest dla nich obojga za małe. Obu przyjaciół i zarazem niepoprawnych męskich szowinistów najbardziej jednak irytuje w tej kobiecie to, że Shirley nie popełnia błędów. Postanawiają się z nią zmierzyć, ale chyba są bez szans, bo ona zaczyna nową pracę pozywając... Stany Zjednoczone.

Pomysłodawcą, producentem i jednym ze scenarzystów tego serialu był David E. Kelley - był prawnik z Bostonu, który po przeprowadzce w latach 90. do Hollywood spełnił swój Amerykański Sen; zarobił miliony, stał się jednym z najważniejszych producentów telewizyjnych i ożenił się z gwiazdą filmową Michelle Pfeiffer.

Orły z Bostonu" (tytuł oryginalny: Boston Legal") - jedna z jego najnowszych produkcji - to spinoff jego poprzedniego serialu pt. "Kancelaria adwokacka" (tytuł oryginalny: The Practice"). W ostatnim sezonie The Practice" do jego obsady dołączyli nowi aktorzy: James Spader, Rhona Mitra i William Shatner, którzy stworzyli tak znaczące postacie, że ich perypetie stały się kanwą nowej przebojowej prawniczej serii - właśnie zapowiadany Boston Legal". Dla fanów twórczości Kelley'a jeszcze jedna niespodzianka. W 16. odcinku 1. sezonu 'Orłów z Bostonu" spotkamy starego znajomego z jeszcze innego serialu tego producenta. A mianowicie, dyrektor pewnej szkoły średniej, Steven Harper (Chi McBride) zostaje pozwany o wprowadzanie w podległej mu placówce... cenzury i tak połączone zostały dwa seriale Davida E. Kelley'a "Boston Legal" i Boston Public". Ale specyficzne poczucie humoru i fascynacja profesjonalistami w sercowych opałach przywołuje zapewne na myśl skojarzenie z jego najgłośniejszą produkcją telewizyjną - Ally McBeal", również doskonale znaną widzom Telewizji Polsat.

źródło: polsat.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający