Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ERSTE PODNIÓSŁ REKOMENDACJĘ DLA CYFROWEGO POLSATUDrukuj

Cyfrowy Polsat
Analitycy Erste Group, w raporcie z 14 września, podnieśli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "kupuj" z "akumuluj", pozostawiając cenę docelową akcji spółki na niezmienionym poziomie 19 zł. Raport przygotowano przy cenie 14,7 zł, a w środę około godz. 12.06 kurs akcji spółki wynosił 13,73 zł.

Anlitycy Erste Group uważają, że przejęcie Telewizji Polsat zmienia Cyfrowy Polsat ze spółki stabilnej w rosnącą. Zwracają oni uwagę na fakt, że segment telewizyjny grupy zaczyna doganiać lidera rynku, czyli TVN.

Zmiana zalecenia wynika także z potencjalnych synergii, jakie może przynieść grupie przejęcie Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka. Należy do nich m.in. dostęp do bazy abonentów telekomu.

Erste Group prognozuje, że przychody Cyfrowego Polsatu wyniosą w 2011 r. 2,4 mld zł, zysk z działalności operacyjnej sięgnie 536,7 mln zł, a zysk netto 272,5 mln zł. Z kolei w roku przyszłym będzie to kolejno 2,8 mld zł, 727,1 mln zł oraz 429,4 mln zł.

źródło: interia.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający