Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

ERICSSON BUDUJE INFRASTRUKTURĘ DLA PLUSA I AERO2Drukuj

Plus
Wczoraj Plus, oraz Aero2, zawarły z firmą Ericsson umowę ramową na dostawę, integrację i utrzymanie elementów dostępowej i rdzeniowej sieci telekomunikacyjnej typu komórkowego oraz umowę utrzymaniową.

Ericsson zobowiązał się dostarczać technologie WCDMA i LTE umożliwiające wprowadzenie najnowocześniejszych usług transmisji danych. Ericsson gwarantuje najlepsze możliwe rozwiązania w zakresie niezawodności i wydajność sieci oraz zapewni współdziałanie nowych urządzeń i oprogramowania z dotychczasowymi elementami istniejącej sieci.

Firma Ericsson zobowiązała się także do pełnej współpracy z innymi dostawcami sprzętu lub oprogramowania dla Plusa i Aero2.

Podpisane umowy umożliwią unowocześnienie istniejącej oraz rozbudowę zasięgu sieci radiowej WCDMA oraz LTE w północnej i zachodniej Polsce oraz przystosują sieć szkieletową do obsługi usług szerokopasmowych.

- Ericsson jest długoletnim partnerem Plusa, cieszę się, że po wielomiesięcznych przygotowaniach podpisaliśmy umowę z tym europejskim dostawcą - powiedział Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtel Sp. z o.o. - Jestem przekonany, że wspólnie możemy zrealizować oczekiwania naszych klientów w zakresie interaktywnych i mobilnych usług szerokopasmowych w Polsce.

- Umowa zacieśnia współpracę firmy Ericsson z Plusem oraz Aero2, umożliwia też wdrożenie najnowszej myśli technologicznej firmy Ericsson na rynku polskim - powiedział Krzysztof Burzyński, członek zarządu Ericsson Sp. z o.o.

Umowa na dostawę, integrację i utrzymanie elementów dostępowej sieci telekomunikacyjnej typu komórkowego została zawarta na okres 3 lat, a po upływie tego okresu stanie się umową zawartą na czas nieoznaczony. Umowa utrzymaniowa została zawarta na okres 120 miesięcy.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający