Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

WOJCIECH SZELĄG DLA CYFROWYPOLSATNEWS.PLDrukuj

cyfrowypolsatnews.plPo tygodniowej przerwie ponownie zapraszamy naszych czytelników na wywiad, tym razem z Wojciechem Szelągiem, szefem redakcji biznesowej Polsat News.

krzychu00012: Witam, dziękujemy za poświęcenie nam chwili. Oto pierwsze pytanie, które nasi czytelnicy zapewne pamiętają z poprzednich wywiadów, a mianowicie - Jak wspomina Pan swój debiut w Polsacie News?
Wojciech Szeląg: Bardzo dużo pracy, ogromna niepewność, czy wszystko się uda i ogromna satysfakcja, że... to jednak działa!

Pamięta Pan jakieś niespodziewane sytuacje tzw. wpadki na wizji?
Takich opowieści jest oczywiście mnóstwo - przytoczę więc najnowszą: Polsat News nadaje ze studia na poziomie "0" budynku na Ostrobramskiej, TV Biznes - na "-1", ale przez jakiś czas pokoje, gdzie robimy gościom make-up były koło siebie. Pomyliliśmy gości - ten do Polsat News trafił do TV Biznes i był mocno zaskoczony pytaniami o stan polskiej gospodarki, z kolei ekspert gospodarczy swoim pojawieniem się zaskoczył kolegę z PN. Ale było z tym więcej zabawy niż prawdziwego kłopotu.

Foto: eecpoland.eu


Jakie ma Pan plany na przyszłość zawodową?
Na początku roku całkowicie zmieniliśmy TV Biznes - z kanału, który pokazywał dotąd przygotowane wcześniej magazyny stała się ona żywą, dynamiczną telewizją nadawaną od poniedziałku do piątku niemal całkowicie na żywo. Było to możliwe dzięki grupie zdolnych, pracowitych i niezwykle sympatycznych ludzi - myślę że na antenie widać ten entuzjazm. Chcemy nim zarazić naszych dotychczasowych widzów i zdobyć kolejnych - to moje plany na najbliższą przyszłość.

Jak trafił Pan do TV Biznes?
Do TV Biznes trafiłem z "głównego" Polsatu, gdzie byłem szefem programu "Biznes Wydarzenia", ukazującego się wieczorem na głównej antenie. Wtedy pojawiła się myśl, by stworzyć kanał informacyjny - miała nim być właśnie TV Biznes. Ostatecznie powstały dwa współpracujące kanały: Polsat News i TV Biznes.

Czym zajmuje się Pan poza pracą, w życiu prywatnym?
Na co dzień rodziną - mam trzech synów, w tym dwóch już nastoletnich, co samo w sobie jest wyzwaniem. A w te wakacje remontem mieszkania. Krążę między pracą a placem budowy.

Jak Pan ocenia przeprowadzkę TV Biznes z GPW do głównej siedziby Polsatu?
Nie chcę nikogo zanudzać szczegółami technicznymi - powiem tylko, że na GPW, właśnie z racji oddalenia od głównej siedziby Polsatu musieliśmy poświęcać mnóstwo czasu na rzeczy dziś zbędne. Teraz możemy się skoncentrować na jakości programu - to ogromne ułatwienie

Czy jest Pan zadowolony z nowego studia?
Bardzo. Nie tylko jest o kilka poziomów bardziej nowoczesne niż to na GPW, ale w dodatku dobrze się w nim czuję. Bywa że przestrzeń w której pracujemy teoretycznie jest bez zarzutu, ale jakoś nam "nie leży", czasem nie bardzo nawet wiadomo dlaczego. W nowym studio TV Biznes niemal natychmiast poczułem, że jestem "u siebie".

Czy TV Biznes ma jakieś plany na przyszłość?
Oczywiście, ale szczegółów zdradzić nie mogę - w końcu nasza Szanowna Konkurencja nie śpi.

Co może Pan powiedzieć widzom TV Biznes, żeby zachęcić ich do pozostania i oglądania stacji?
Mam nadzieję, że tych, którzy już nas oglądają - zwłaszcza od początku roku - zachęcać nie muszę. Pozostałych zapraszam - całkiem sporą część życia przeznaczamy przecież na zarabianie pieniędzy, a potem na realizowanie - dzięki nim - naszych marzeń. Wierzę, że dzięki nam Widzowie dowiedzą się jak pracować trochę mniej, zarabiać trochę więcej i w efekcie spełniać marzenia - jeszcze pełniej.

Zna Pan serwis cyfrowypolsatnews.pl?
Przyznam, że dotąd nie znałem, ale uznaję za mój błąd i obiecuję poprawę.

Na koniec poproszę o kilka słów dla naszych czytelników?
Zapraszam Państwa do kontaktu mailowego (biznes@polsat.com.pl) - robimy ten program dla Państwa, dlatego opinia właśnie naszych Widzów jest dla nas najważniejsza. Czekamy na wyrazy aprobaty i oburzenia, podpowiedzi tematów, zwrócenie uwagi na wątki, które z jakiegoś powodu pominęliśmy, a okazują się interesujące dla Państwa. Czytamy każdy mail, na większość - odpowiadamy. Telewizja nie istnieje bez Widzów - każdy sygnał od Państwa mówi nam, że nasza praca ma sens.
#1 | Krzysztof Szymczynski dnia 20.08.12 10:44
Jak wam się podoba kolejny z moich wywiadów? Fajne

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający