Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

WYNIKI POLSATU ZA II KWARTAŁDrukuj

Polsat (HD)
Oprócz wyników CP poznaliśmy także dane finansowe Telewizji Polsat. Na wyniki Polsatu w drugim kwartale br. istotny wpływ miały transmisje EURO 2012 oraz osłabienie rynku reklamy.

Mimo negatywnego efektu tych czynników, marża EBITDA Telewizji Polsat została utrzymana na bardzo wysokim poziomie.

W dwóch pierwszych miesiącach II kwartału br. udział kanałów Grupy Telewizji Polsat w oglądalności wykazywał rok do roku trend wzrostowy. Wzrosty te zostały jednak zniwelowane spadkiem oglądalności w czerwcu, spowodowanym transmisjami rozgrywek EURO 2012 w kanałach telewizji publicznej.

Obciążyło to przede wszystkim oglądalność kanału głównego Polsatu, który mimo to uzyskał pozycję lidera w grupie docelowej „wszyscy 16-49, cała doba” z udziałem na poziomie 15,5%. Było to odzwierciedleniem sukcesu wiosennej ramówki stacji. Oglądalność kanałów tematycznych wzrosła rok do roku o 8,7%.

Pomimo spadku przychodów z reklamy telewizyjnej i sponsoringu, udział Telewizji Polsat w rynku reklamy utrzymał się na stabilnym poziomie 22,5%.
#1 | Prokop dnia 02.09.12 10:09
Czyli Polsat ma się dobrze, a będzie jeszcze lepiej dzięki świetnym propozycjom jesiennej ramówki. Muzyczno-taneczne showy czas zacząć jak i spotkać się z ulubieńcami z seriali i nie tylko, bo i lista filmów chociażby na wrzesień jest interesująca.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający