Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLKOMTEL- WYNIKI ZA II KWARTAŁDrukuj

Plus
Polkomtel pozostaje liderem nowoczesnych rozwiązań oferując najszybszy mobilny internet LTE. Operator, prześcigając konkurencję, konsekwentnie realizuje swoją strategię w tym zakresie, czego przejawem jest najlepsza i najtańsza oferta na rynku - LTE za 14,90 zł miesięcznie.

Trwają zaawansowane prace nad zwiększeniem szybkości internetu LTE i wprowadzeniem nowego sprzętu do portfolio oraz oferty innowacyjnych usług. Dane finansowe spółki za II kwartał br. potwierdzają utrzymanie przez Polkomtel pozycji najbardziej rentownego operatora na polskim rynku. EBITDA operatora ponownie jest około 30% wyższa niż u głównych konkurentów, spółka może też pochwalić się najwyższym ARPU, a Plus cały czas pozostaje liderem na rynku klientów kontraktowych.

EBITDA Polkomtelu jest w dalszym ciągu najwyższa w porównaniu do wyników wypracowanych przez pozostałych operatorów telefonii mobilnej i w II kwartale br. wyniosła 744 mln zł, a łącznie za I półrocze to 1.452 mln zł. Operator ma także bardzo wysoki wskaźnik ARPU (40,5 zł). Plus od wielu miesięcy szczyci się też niezagrożoną pozycją lidera w grupie najbardziej wartościowych, a zarazem lojalnych, klientów kontraktowych. Udziały w tej kategorii spółka szacuje na 30%.

Wyniki Polkomtel Sp. z o.o. za drugi kwartał 2012 r:
Wyniki finansowe w mln PLN (wg MSR):
- II Q 2011
* Przychody ogółem - 1.840
* EBITDA - 779
* EBITDA Jako % przychodów - 42,3%

- II Q 2012
* Przychody ogółem - 1.807
* EBITDA - 744
* EBITDA Jako % przychodów - 41,2%

W drugim kwartale br. Plus wprowadził do swej oferty ryczałtowe plany taryfowe „Bez limitu” z najwyższymi wśród konkurencji pakietami internetowymi, a także ofertę nielimitowanych rozmów lub SMSów ze wszystkimi w sieci w Plus na Kartę. To także czas nowej promocji internetu mobilnego i wprowadzenie przez Plusa najtańszej na rynku oferty za jedyne 14,90 zł miesięcznie.

Operator cały czas pracuje nad przyspieszeniem internetu i ostatnio zaprezentował LTE z prędkością 150 Mb/s. Plus jako pierwszy na świecie uzyskał taki wynik na częstotliwości 1800 Mhz. LTE dostępne jest już za pośrednictwem modemów i tabletów, wkrótce do oferty trafi pierwszy laptop LTE. Prowadzone są również testy smartfonów pracujących w tej technologii.

„Pierwszą połowę bieżącego roku możemy nazwać czasem przygotowań. Kończymy kluczowy etap wyboru dostawców infrastruktury - już podpisaliśmy bardzo ważną dla nas umowę na rozbudowę sieci z Ericssonem, a za chwilę sfinalizujemy rozmowy z drugą firmą - co pozwoli jeszcze w tym roku przyspieszyć inwestycje. Naszym celem jest zapewnienie szybkiego internetu w całym kraju, dlatego koncentrujemy się na rozbudowie sieci LTE. Kończymy też prace nad harmonogramem wprowadzenia palety innowacyjnych usług dotyczących różnych dziedzin życia.” – powiedziała Joanna Nieckarz, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych Polkomtel Sp. z o.o. – „Polkomtel zawsze był określany mianem technologicznego lidera i mamy zamiar nim pozostać!”

Łącznie w pierwszym półroczu Polkomtel uzyskał 3.567 mln zł przychodu, a z usług sieci Plus na jego koniec korzystało 13.763 tys. klientów.
#1 | Prokop dnia 02.09.12 09:54
Współpraca z CP Plusowi wychodzi na dobre. Same sukcesy rzec można. A wielu było sceptyków tej transakcji. Jak widać CP ma nosa do interesów i cokolwiek robi - odnosi sukcesy.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający