Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

NOKIA SIEMENS NETWORK DOSTAWCĄ INFRASTRUKTURYDrukuj

Plus
Polkomtel oraz Aero2 podpisały umowę ramową z firmą Nokia Siemens Networks. Kontrakt dotyczy dostawy, integracji i utrzymania elementów dostępowej sieci telekomunikacyjnej typu komórkowego.

Podpisano również umowę utrzymaniową.

Jest to druga umowa na dostawę, integrację oraz utrzymanie sieci telekomunikacyjnej podpisana przez Aero2 oraz Polkomtel. Pod koniec lipca pierwszym dostawcą infrastruktury odpowiedzialnym za unowocześnienie istniejącej oraz rozbudowę nowej infrastruktury telekomunikacyjnej w północnej i zachodniej Polsce został Ericsson.

W ramach podpisanej umowy Nokia Siemens Networks dostarczy stronom kontraktu technologię WCDMA i LTE umożliwiającą świadczenie najnowocześniejszych usług transmisji danych. Nokia Siemens Networks zobowiązał się, podobnie jak i Ericsson, do zapewnienia rozwiązań optymalnych, w szczególności w zakresie niezawodności i wydajności sieci oraz zapewnienia współdziałania nowych urządzeń i oprogramowania z dotychczasowymi elementami istniejącej sieci. Dostawca infrastruktury zobowiązał się także do pełnej współpracy z innymi producentami sprzętu lub oprogramowania dla Plusa i Aero2.

Umowa na dostawę, integrację i utrzymanie elementów dostępowej sieci telekomunikacyjnej typu komórkowego została zawarta na okres 3 lat, a po upływie tego okresu stanie się umową zawartą na czas nieoznaczony. Umowa utrzymaniowa została zawarta na okres 7 miesięcy, natomiast po jego upływie z każdym rokiem będzie ulegać automatycznemu przedłużeniu na dodatkowy okres jednego roku.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający