Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

TYDZIEŃ TESTOWANIA NA NOWYM TP. CPDrukuj

Cyfrowy Polsat
Dziś mija dokładnie tydzień od wydzierżawienia przez Cyfrowy Polsat transpondera nr. 120 i dokładnie tydzień od pojawienia się na nim 10 tajemniczych testów.

Teraz już wiemy, że dwa z nich przeznaczone są na transmisję PPV (KSW20 oraz meczów Reprezentacji Polski) w jakości HD. Pozostało 8 testów, co się pod nimi kryje? Chwile po tym, jak CP podjął się dzierżawy nowego TP, 3 kanały testowe były FTA: TVP2 HD, Polsat Sport HD oraz HBO HD (kolejność przypadkowa), jednak praktycznie od razu zostały zakodowane w charakterystyczny sposób dla CP, tylko "Test 1" do dziś dnia jest kodowany w systemie Cyfry+.

Żaden z testów nie jest w chwili obecnej dostępny dla abonentów CP. Sprawdziliśmy jednak, które z testów są aktywne.

Na godzinę 15:00
- "Test 1", "Test 2", "Test 3", "Test 6" nie prowadzą emisji audio, bitrate audio= 0. Bitrate video jest stałe, około 1,7 mbit/s, co wskazuje na to, że wyświetlana jest statyczna plansza testowa. "Test 4", "Test 5", "Test 9", Test 10" prowadzą emisje audio - dźwięk jednostajny.

Przy "Teście 9" zauważalny jest dźwięk DD+ (Dolby Digital Plus), co może oznaczać testową emisję kanału TVP2 HD lub HBO HD. Bitrate video wyżej wymienionych kanałów kształtuje się na poziomie stałym ok. 1,7 mbit/s.

"Test 7" i "Test 8" natomiast zostały wzbogacone o ID i "poszły" pod transmisje odpowiednio KSW 20 PPV oraz meczów reprezentacyjnych w HD.

Nie wiadomo ile Cyfrowy Polsat planuje testować kanały w wysokiej rozdzielczości, miejmy nadzieję że szybko się dowiemy co się pod nimi kryje.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający