Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

WSPÓŁPRACA PLUSA Z ENERGĄ-OPERATORDrukuj

Plus
Polkomtel Sp. z o.o. zwyciężył w przetargu dla Energa-Operator S.A. i podpisał umowę na dostawę infrastruktury pośredniczącej oraz świadczenie usług transmisji danych w technologiach CDMA i 3GPP przy realizacji tak zwanego inteligentnego opomiarowania (AMI).

Innowacyjne rozwiązanie oferowane przez Plus opiera się na specjalnie stworzonych aplikacjach narzędziowych oraz transmisji danych przez dwie niezależne sieci zapewniające wysoką prędkość transferu oraz jej bezpieczeństwo. Równoległe zastosowanie zarówno technologii CDMA jak i 3GPP zwiększa niezawodność działania tego rozwiązania i umożliwia zdalny odczyt liczników energii elektrycznej.

System inteligentnego opomiarowania umożliwi w przyszłości kształtowanie modeli zapotrzebowania na energię elektryczną. Zastosowanie inteligentnych mierników przekazujących na bieżąco stan zużycia energii do systemu pozwala wytwórcom energii na większą elastyczność. Ułatwi kontrolę zużyciem energii w sieci, co zwiększa pewność dostaw i efektywność wykorzystywania zasobów. Pozwoli też przy pomocy odpowiednich taryf zachęcać klientów do bardziej świadomego korzystania z energii. To również mniejsze możliwości nadużyć, szybsza reakcja na awarie i łatwiejsze rozliczenia.

Systemy inteligentnego opomiarowania są już na świecie wprowadzane od lat. Włochy są pierwszym członkiem Unii Europejskiej, który wprowadził taki system powszechnie, także dla indywidualnych odbiorców. Natomiast w krajach takich jak Szwecja, Finlandia, Holandia i Francja system inteligentnego opomiarowania działa lub toczą się prace nad jego wdrożeniem.

Polkomtel już drugi raz został zwycięzcą przetargu organizowanego przez Energa-Operator S.A. Podpisana między obu firmami umowa ma charakter ramowy i została zawarta na okres czterech lat.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający