Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ULTRASZYBKI INTERNET ZWIĘKSZA ZASIĘG I SZYBKOŚĆDrukuj

Plus
Ultraszybki Internet oferowany przez Plusa i Cyfrowy Polsat zwiększa zasięg i szybkość. Spółki kontrolowane przez Grupę Midas przyspieszają rozbudowę mobilnej sieci w technologii LTE/HSPA+. Plan na 2012 rok zakłada objęcie prawie 50 proc. populacji zasięgiem LTE i 90 proc. zasięgiem HSPA+.

Obecnie w zasięgu sieci LTE znajduje się 35 proc. mieszkańców Polski, co oznacza wzrost o 6 pkt. proc. względem sierpnia 2012 roku. Wysokie tempo rozbudowy sieci ma zostać utrzymane. Aktualnie na sieć nadajników składa się ponad 1300 stacji bazowych. Faza druga rozbudowy infrastruktury zakłada osiągnięcie liczby 3400 stacji i zakończy się w 2014 roku. Kilkaset stacji w technologii LTE powstanie jeszcze w tym roku. Za rozbudowę mobilnej sieci odpowiadają spółki z Grupy NFI Midas we współpracy z Polkomtelem, który udostępnia swoją infrastrukturę dla nowych stacji LTE/HSPA+.

„Wielkość transferu danych realizowanego w sieci Grupy NFI Midas zbliża się do 800 tys. GB miesięcznie. Oznacza to, że klienci Cyfrowego Polsatu i Polkomtela zużywają miesięcznie dwa razy więcej transferu w technologii LTE/HSPA+ niż pół roku temu. Liczymy, że dynamiczny wzrost zużycia będzie się utrzymywał” – mówi, Maciej Kotlicki, Członek Zarządu NFI Midas.

Pozytywny wpływ na zużycie danych będzie miało wprowadzenie nowych urządzeń umożliwiających klientom jeszcze szybszy transfer danych. Wkrótce do ofert Cyfrowego Polsatu i Polkomtela trafią modemy, które pozwalają na odbieranie danych z prędkością do 150 Mb/s.

Wprowadzenie ultraszybkiego Internetu do oferty operatorów jest odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie internautów. Niska, na tle innych państw Unii Europejskiej, penetracja stacjonarnego dostępu do Internetu w Polsce powoduje, że technologia LTE/HSPA+ jest naturalnym substytutem w rejonach o słabo rozwiniętej infrastrukturze naziemnej.

Równocześnie z nowym modemem obaj operatorzy wprowadzą atrakcyjne oferty pakietów dla swoich klientów. Cyfrowy Polsat zaoferuje nowe warunki od 30 października, a Polkomtel od 2 listopada.
#1 | Prokop dnia 25.10.12 20:50
No proszę, nie dosyć, że LTE znacznie przyspiesza do 150Mb/s to jeszcze prace nad zasięgiem i LTE i HSPA+ nie ustają. I to mi się w CP podoba - ciągły rozwój.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający