Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLKOMTEL POZOSTAJE NAJBARDZIEJ RENTOWNYM OPERATOREM W POLSCEDrukuj

Plus
Polkomtel pozostaje najbardziej rentownym polskim operatorem mobilnym. Dane finansowe spółki za III kwartał br. wskazują, że EBITDA jest około 10-20% wyższa niż u głównych konkurentów.

Spółka może też pochwalić się rekordowym cash flow oraz najwyższym ARPU, w czym wciąż powiększa na swoją korzyść dystans wobec konkurencji. Plus pozostaje także liderem na rynku klientów kontraktowych, którego baza wyraźnie rośnie.

EBITDA Polkomtelu jest cały czas najwyższa w porównaniu do wyników wypracowanych przez pozostałych operatorów telefonii mobilnej. W III kwartale br. wyniosła 721 mln zł, a łącznie za trzy kwartały to 2.172,9 mln zł. Operator ma także wysoki wskaźnik ARPU (39,5 zł). Plus od wielu miesięcy szczyci się też niezagrożoną pozycją lidera w grupie najbardziej wartościowych, a zarazem lojalnych, klientów kontraktowych. Udziały w tej kategorii spółka szacuje na ok. 30%.

W trzecim kwartale 2012 r. w ofertach Plusa wprowadzono wiele nowości. Bardzo wyraźnie widać zmianę jakościową samych ofert i Plus zaczął się pozytywnie wyróżniać się na rynku. W trzecim kwartale Plus wprowadził:
* nielimitowaną ofertę na rynku prepaid „Nielimitowane SMSy do wszystkich sieci za 5 zł miesięcznie",
* do oferty mix - LG L5, pierwszy smartfon z dużym 4- calowym ekranem i androidem 4.0,
* promocję „najlepsze smartfony w najlepszych cenach”,
* najatrakcyjniejsze na rynku, od 14,90 zł miesięcznie, abonamenty na najszybszy internet mobilny LTE.

Trzeci kwartał br. to wreszcie testy internetu LTE z zawrotną szybkością do 150 Mb/s. Plus jako pierwszy operator na świecie osiągnął w technologii LTE prędkość ponad 150 Mb/s na częstotliwości 1800 Mhz.

Łącznie w trakcie trzech kwartałów Polkomtel uzyskał 5.357,9 mln zł przychodu, a z usług sieci Plus na koniec września br. korzystało prawie 13.771 tys. klientów.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający