Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

"BOLEK I LOLEK W EUROPIE" OD 1 LUTEGO W POLSAT JIM JAMDrukuj

Polsat JimJam
Który ze szkockich zamków odwiedzą Bolek i Lolek? Co się stało, gdy Apollo, bóg słońca, cisnął złotą włócznią w jedną z greckich skał? Jak wygląda ognisty taniec Flamenco i strój torreadora? W jakim zakątku świata występują „białe noce”? Czym jest i w jakim kraju znajduje się Wezuwiusz? Odpowiedzi na te pytania maluchy uzyskają po obejrzeniu serii „Bolek i Lolek w Europie”.

Bolek i Lolek w serialu animowanym „Bolek i Lolek w Europie”, pochodzącym ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, odwiedzą pięć krajów europejskich: Szkocję, Grecję, Hiszpanię, Finlandię oraz Włochy.

Dzieci przeżyją na początku dreszczyk emocji, gdyż w szkockich zamkach, które pokaże Bolkowi i Lolkowi lord MacIntosh w pierwszym odcinku, będą grasowały duchy Mnicha Pokutnika i Rycerza Gilberta! W Grecji z kolei towarzyszyć im będą mity o czczonych w Starożytności bogach. W gorącej Hiszpanii, co prawda stracą aparat, ale za to, na własne oczy zobaczą jak się tańczy flamenco i ile potrzeba odwagi, by zmierzyć się z prawdziwym bykiem.

Płynąc statkiem do Finlandii bracia przeczytają natomiast, że w Laponii letnią porą słońce nie zachodzi przez 70 dni w roku, a temperatura dochodzi nawet do 27 stopni. Bolek i Lolek wyruszają jednak do tego kraju zimą, a więc przyodziani w ciepłe buty i ubrania, z zainteresowaniem przyglądać się będą Finom jeżdżącym po ulicach Helsinek na nartach-biegówkach, by później podziwiać wyścigi reniferów. We Włoszech chłopcy będą chcieli skosztować słynnych na cały świat lodów oraz dowiedzą się jak powstają diamenty.

Ta wyjątkowa seria o Bolku i Lolku dostarczy najmłodszym widzom bogatej wiedzy dotyczącej charakterystyki wybranych krajów europejskich. W przystępny sposób maluchy zobaczą jak ubierają się mieszkańcy danych krajów, jakie mają zwyczaje, co jedzą i gdzie mieszkają.


Spis odcinków:
1. Duch zamku lorda MacIntosha
2. W królestwie Posejdona
3. W Hiszpanii
4. Wyścig renów
5. Pod kraterem

Na „Bolka i Lolka w Europie” Polsat JimJam zaprasza 1 lutego o godz. 13.35, 13.45, 19.00 i 19.10 (podwójne odcinki) oraz 2 lutego o godz. 7.05, 7.15 (podwójne odcinki), 13.35 i 13.45.

Seria zostanie ponownie wyemitowana 13 lutego o godz. 19.00 i 19.10 (podwójne odcinki), 14 lutego o godz. 7.05, 7.15, 13.35, 13.45, 19.00 (podwójne odcinki) oraz 15 lutego o godz. 7.05.
#1 | AR HD dnia 18.01.13 17:47
Chętnie obejrzęSzeroki uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający