Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

"BEZPIECZNA ZIMA" Z GOPR, POLSAT NEWS I PLUSEMDrukuj

Plus
Dużo śniegu, fajna atmosfera i dobra zabawa, to podstawa udanych ferii zimowych. Oddając się szaleństwu na górskich stokach należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie własnym i innych narciarzy i snowboardzistów.

Akcję promującą bezpieczne zachowania zimą na stokach i jazdę w kaskach oraz znajomość numeru ratunkowego w górach 601100300 rozpoczyna Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a wspierać ją będą stacja Polsat News oraz operator sieci Plus.


Akcję promującą bezpieczne zachowania zimą na stokach i jazdę w kaskach oraz znajomość numeru ratunkowego w górach 601100300 rozpoczyna Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a wspierać ją będą stacja Polsat News oraz operator sieci Plus.

Przez siedem kolejnych weekendów, od 19 stycznia do 3 marca, na największych i najpopularniejszych stokach narciarskich, na których o bezpieczeństwo odpoczywających dbają ratownicy GOPR, odbędzie się akcja „Bezpieczna zima", w trakcie której będziemy zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach oraz promować bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych i znajomość numeru ratunkowego w górach 601100300. Wspierać ją będą pokazy ratownicze na stokach, nauka pierwszej pomocy, uświadamianie co niesie za sobą złe wyposażenie, jak np. brak kasków, niedopięte buty, czy niewyregulowane narty, oraz czym grozi nieodpowiednie zachowanie na stoku. W trakcie akcji rozdawane będą również materiały edukacyjne oraz wśród dzieci kaski i gogle narciarskie. W każdą sobotę, w kilku wejściach "8222 na żywo", relacje z akcji przeprowadzać będzie telewizja Polsat News.

Akcji "Bezpieczna Zima" odbędzie się bezpośrednio na siedmiu stokach:

*19-20 stycznia - Ustrzyki Dolne,
*26-27 stycznia - Czarna Góra,
*2-3 lutego - Wierchomla,
*9-10 lutego - Jaworzyna Krynicka,
*16-17 lutego - Bania Białka Tatrzańska,
*23-24 lutego - Zieleniec,
*2-3 marca - Góra Żar,

ale wspierać ja będzie kolejnych 43, które będą wyposażone w materiały reklamowe i edukacyjne.

Plus już od trzynastu lat zaangażowany jest w poprawę bezpieczeństwa w górach poprzez współpracę z służbami ratowniczymi GOPR i TOPR. Najważniejszym elementem tej współpracy jest Zintegrowany System Ratownictwa i numer ratunkowy w górach 601100300. Numer ratunkowy 601100300 działa w całym paśmie polskich gór oraz w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i jest dostępny dla abonentów wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych.

Partnerami tegorocznej „Bezpiecznej zimy" GOPR są Plus, Tauron Polska Energia, Mercedes-Benz, Salomon, GORE, natomiast patronami medialnymi Polsat News, ONET, Dziennik Zachodni, Gazeta Wrocławska, Gazeta Krakowska, GÓRY, naszemiasto.pl, SKI-Panorama, 4outdoor.pl, wspinanie.pl.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający