Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

INTERNET LTE OD PLUSA ZWIĘKSZA ZASIĘG (wideo)Drukuj

Plus
Plus zakończył pierwszą fazę modernizacji swojej sieci, dzięki czemu dostęp do internetu w technologii LTE posiada już ponad 50% mieszkańców Polski, natomiast w zasięgu HSPA/HSPA+ znajduje się przeszło 93% populacji naszego kraju.

Rozpoczęta w październiku 2012 roku modernizacja sieci Plus zaowocowała wzrostem zasięgu usług mobilnego internetu LTE z poziomu 35% do 50%, a HSPA/HSPA+ z 87% do 93%. Oznacza to, że z najszybszej mobilnej technologii na świecie może korzystać już blisko 20 mln osób, zaś z usług HSPA/HSPA+ blisko 36 mln mieszkańców naszego kraju.


Reklama Plusa - Zwiększamy zasięg LTE


Zwiększenie zasięgu w technologii LTE powiązane jest z wprowadzeniem w ofercie Plusa specjalnej oferty zachęcającej klientów do jej przetestowania. Ofertę można testować przez 7 dni. Przez pierwsze 30 dni abonament za internet wynosi 0 zł. W przypadku rezygnacji Plus zwróci wszystkie koszty prócz opłaty aktywacyjnej (która wynosi tylko 9 zł). W ramach oferty szczególnie promowany będzie modem LTE Huawei E 3276 (umożliwiający transfer danych do 150 Mb/s) oraz router domowy LTE Huawei B 593 (umożliwiający transfer danych do 100 Mb/s).

Docelowo, do końca 2014 roku, w zasięgu LTE ma się znaleźć 66% mieszkańców Polski, w technologii HSPA/HSPA+ praktycznie cała populacja - aż 99%. Pozwoli to zaoferować najnowocześniejsze usługi operatora na maksymalnie największym obszarze kraju, zarówno w wielkich aglomeracjach miejskich, jak i mniejszych miejscowościach. Za rozbudowę odpowiadają spółki NFI Midas oraz Polkomtel, który udostępnia swoja strukturę dla nowych stacji LTE i HSPA+.

Plus jest jedynym polskim operatorem komórkowym oferującym ultraszybki dostęp do internetu LTE i wraz z Cyfrowym Polsatem znalazł się w gronie pionierów tej nowoczesnej technologii.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający