Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

"PORWANIE BALTAZARA GĄBKI" NA ANTENIE POLSAT JIMJAM W MARCUDrukuj

Polsat JimJam
Klasyka polskiej animacji ze Smokiem Wawelskim w roli głównej tylko w Polsat JimJam „Porwanie Baltazara Gąbki” na antenie kanału już w marcu.


Z wieży mariackiej dobiega melodia hejnału, słońce góruje nad miastem, zapowiada się piękny dzień w grodzie krakowskim, ale na zamku księcia Kraka panuje niepokój. Władca martwi się brakiem wieści od profesora Baltazara Gąbki, który wyruszył do Krainy Deszczowców, aby badać żaby latające i ślad po nim zaginął. Z pomocą sławnemu biologowi śpieszą Smok Wawelski oraz nadworny kucharz Księcia Kraka, Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka. Zadanie to nie będzie jednak proste, gdyż śladami bohaterów podąża szpieg z Krainy Deszczowców, Don Pedro. Czy uda mu się przeszkodzić w ekspedycji ratunkowej i uniemożliwić odnalezienie profesora Gąbki?

„Porwanie Baltazara Gąbki” to prawdziwa perełka polskiej animacji, pełna poczucia humoru i emocjonującej fabuły. Bajkę z chęcią obejrzą już czterolatki, dla których charakterystyczny jest w tym wieku intensywny rozwój mowy, czego przejawem są często zadawane przez nie pytania. Po zakończeniu programu, dzieci z pewnością będą miały więc do rozwikłania wiele nurtujących je kwestii. Może stać się to pretekstem do opowiedzenia szkrabowi o Krakowie czy samym Smoku Wawelskim i zapoznaniu go z polską tradycją.

Bajka przekazuje dzieciom ponadczasowe wartości. Malcy będą obserwować przygotowania do ekspedycji ratunkowej i zrozumieją, że prawdziwi przyjaciele pomagają sobie w potrzebie. Przekonają się też, że „nie ocenia się książki po okładce” i że początkowo brane za zbójców postacie mogą się okazać naszymi sprzymierzeńcami. W bajce ukazane są też relacje łączące przyjaciół oraz członków rodziny, a także tradycyjna polska gościnność. Twórcy serii nie zapomnieli także o uwydatnieniu pozytywnych cech bohaterów tej opowieści takich jak: odwaga, spryt czy zaradność, dając dzieciom dobry przykład do naśladowania.

Serial animowany „Porwanie Baltazara Gąbki” powstał w latach 1969-1970 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Produkcja obejmuje 13 odcinków i powstała w oparciu o powieść dla dzieci o tym samym tytule autorstwa Stanisława Pagaczewskiego.

Na „Porwanie Baltazara Gąbki” Polsat JimJam zaprasza już od 1 marca 2013 codziennie o godz. 8.05, 14.35 i 20.00.


Spis odcinków:
1. Smok - expedition
2. W zbójeckim obozie
3. Oberża Pod Wesołym Karakonem
4. Spotkanie ze smokiem Mlekopijem
5. W krainie króla Słoneczko
6. Ucieczka
7. W krainie Bo-Bo
8. Przez trzy morza
9. Przez kraj Deszczowców
10. Zdobycie pałacu
11. Nocna bitwa
12. Don Pedro
13. Kierunek Kraków
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający