Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CP: KOLEJNA ZMIANA UDZIAŁÓW W SPÓŁCEDrukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat w raporcie poinformował, iż w dniu 18 lutego 2013 r. Spółka otrzymała od Zygmunta Solorza-Żaka oraz od fundacji rodzinnej TiVi Foundation informację o przeniesieniu udziałów Pola Investments Ltd. do spółki TiVi Foundation, która mieści się w Vaduz (Lichtenstein).


Przed przeniesieniem własności udziałów Pola, Zygmunt Solorz-Żak nie posiadał akcji Spółki zarówno bezpośrednio, jak również poprzez inne niż Pola podmioty zależne.

Przed przeniesieniem własności udziałów Pola Investments posiadała i była uprawniona do wykonywania prawa głosu ze 174.995.671 (słownie: sto siedemdziesiąt cztery miliony dziewięćset dziewięćdziesiąt pięć tysięcy sześćset siedemdziesiąt jeden) akcji Spółki, co stanowiło 50,24% kapitału zakładowego Spółki. Posiadane przez Pola akcje oraz objęte pełnomocnictwem udzielonym Pola przez Sensor Overseas Ltd. z siedzibą w Nikozji uprawniały łącznie do 348.291.922 głosy na walnym zgromadzeniu Spółki, co stanowiło 65,99% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.

Zygmunt Solorz-Żak poinformował, iż po przeniesieniu udziałów Pola Investments, zarówno bezpośrednio, jak również przez podmioty zależne nie posiada akcji Spółki.

Obecnie, Pola Investments - podmiot zależny od TiVi Foundation - posiada i jest uprawniona do wykonywania prawa głosu ze 174.995.671 (słownie: sto siedemdziesiąt cztery miliony dziewięćset dziewięćdziesiąt pięć tysięcy sześćset siedemdziesiąt jeden) akcji Spółki, co stanowił 50,24% kapitału zakładowego Spółki. Posiadane przez Pola Invest. akcje oraz objęte pełnomocnictwem udzielonym Pola Investments przez Sensor Overseas Ltd. z siedzibą w Nikozji uprawniają łącznie do 348.291.922 głosy na walnym zgromadzeniu Spółki, co stanowi 65,99% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.

Na skutek przeniesienia udziałów Pola, TiVi Foundation zarówno bezpośrednio, jak również poprzez inne niż Pola Investments podmioty zależne, nie posiada akcji Spółki.
#1 | Viking dnia 20.02.13 10:28
Warto wspomnieć, że od początku 2013 roku Cypr już nie jest rajem podatkowym, więc przenosiny do Lichtensteinu nie mogą dziwić. Uśmiech
#2 | AR HD dnia 20.02.13 10:31
Faktycznie, CP potrafi kombinować gdzie tu jak najmniejszy podatek zapłacić Uśmiech Szeroki uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający