Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PONAD 4 MLN WIDZÓW MEGA HITU "AVATAR"Drukuj

Polsat (HD)
Premiera telewizyjna MegaHitu „Avatar”, 4 marca, na antenie Telewizji Polsat pokonała konkurencję w obu grupach i zapewniła stacji pozycję niekwestionowalnego lidera wśród wszystkich stacji telewizyjnych w Polsce. „Avatar” zgromadził ponad 4 mln widzów, co przełożyło się na 41,5% widowni w grupie komercyjnej (16-49) oraz 29,3% grupie wszystkich oglądających (4+).


„Avatar” Jamesa Camerona, zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do "Titanica", to największy przebój kinowy w dziejach kina. Jest rok 2154. Były komandos Jake Sully (Sam Worthington), w wyniku odniesionych ran, jest sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim. Otrzymuje propozycję, która może mu wrócić sprawność ruchową. Jedzie na specjalną misję militarną na Pandorę. Nadrzędnym celem realizowanego tam programu Avatar jest uzyskanie dostępu do bogatych pokładów minerału, będącego ratunkiem dla ludzi, którzy wyczerpali swoje zapasy energii. Pierwsi ludzie zjawili się na Pandorze 30 lat wcześniej i od tamtego momentu atmosfera między Ziemianami a zamieszkującymi Pandorę Na'vi jest bardzo napięta. Na'vi żyją w harmonii z naturą zachowaną na Pandorze w stanie dziewiczym. Przypominają ludzi, choć są od nich o wiele wyżsi i mają błękitną skórę. Najważniejszą różnicą między nimi jest jednak to, że Ziemianie nie są w stanie oddychać na Pandorze. Radzą sobie, stosując specjalnie zaprojektowane i zbudowane z DNA człowieka i Na'vi awatary, czyli ciała, którymi można zdalnie sterować, ale i odczuwać. Dzięki takiemu awatarowi Jake Sully znowu może poruszać się o własnych siłach. Jego zadaniem na Pandorze jest infiltrowanie Na'vi i zdobywanie informacji, które pomogą ludziom ich pokonać. W nieprzewidzianych okolicznościach życie Jake'a ratuje księżniczka Na'vi, Neytiri (Zoe Saldana). Z początku nieufna, z czasem pozwala człowiekowi dołączyć do Na'vi i lepiej ich poznać. Kiedy wojna między rasami jest już nieunikniona, Jake musi opowiedzieć się za jedną ze stron...

W filmie występują: Sam Worthington, Zoe Saldana, Giovanni Ribisi, Michelle Rodriguez, Sigourney Weaver, Stephen Lang.
#1 | Prokop dnia 05.03.13 19:06
Wow. Ponad 40% udziału oglądalności Szeroki uśmiech 'Avatar' to wielkie przebój kinowy - nie dziwota, że taką oglądalność zyskał. Jednak Polsat wie, co nam proponować, co jakiś czas fajna premiera telewizyjna jest.
#2 | Midrach dnia 05.03.13 23:35
Film fakt super - ale nie w Polsacie co 20 min reklamy trwające 20 min to już przesada, Skąd przyszła ta moda przerywania filmów tak jak by tego nie można było zrobic na początku

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający