Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

KOMENTARZ CP WS. STANOWISKA KRRIT NA TEMAT USŁUG PPVDrukuj

PPV CP
W związku z dzisiejszym stanowiskiem KRRiT na temat usług PPV realizowanych przez Cyfrowy Polsat, platforma wydała komentarz w tej sprawie. Szczegóły poniżej.''Cyfrowy Polsat nie był informowany przez ostatnie miesiące o działaniach KRRiT w tym przedmiocie. Nie został również poinformowany o złożeniu zawiadomienia do prokuratury ani też o jakichkolwiek czynnościach prokuratury. O stanowisku KRRiT dowiedzieliśmy się z doniesień prasowych. Jesteśmy zaskoczeni takim przebiegiem zdarzeń, zwłaszcza że usługi PPV od kilku lat funkcjonują na rynku polskim dokładnie w taki sam sposób, pokazują różne dyscypliny sportowe, m.in. gale boksu i MMA, były i są świadczone zarówno przez inne platformy satelitarne, jak i operatorów kablowych i nigdy, według naszej wiedzy, nie budziły one zastrzeżeń KRRiT. Dlatego nie rozumiemy, dlaczego zarzuty KRRiT zostały teraz skierowane wyłącznie przeciwko Cyfrowemu Polsatowi i dlaczego dotyczącą tylko jednego, wybranego wydarzenia pokazywanego w PPV. Także przedstawiona w stanowisku KRRiT koncepcja koncesjonowania usług PPV, stawiająca wiele pytań o kwestie realizacyjne, wydaje się mieć na celu wyłącznie zabicie rynku nowoczesnych i powszechnych za granicą usług PPV'' - czytamy w oświadczeniu Cyfrowego Polsatu.

Przypomnijmy, że dziś KRRiT poinformowała o złożeniu 6 marca 2013 r. zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez spółkę Cyfrowy Polsat. Zawiadomienie dotyczy udostępnienia przez Cyfrowy Polsat w dniach 11 i 17 września 2012 r. płatnych transmisji (pay-per-wiev) meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej z drużynami Czarnogóry i Mołdawii, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający