Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CP: RYNEK REKLAMY W 2013 ROKU SPADNIE O 4 DO 6%Drukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat spodziewa się, że rynek reklamy telewizyjnej w 2013 roku spadnie o 4-6 procent - podała Spółka w raporcie. Operator spodziewa się 37-procentowego wzrostu reklamy wideo online do 2016 roku.W raporcie wynikowym Cyfrowego Polsatu za 2012 roku podano również, że w ocenie Spółki rynek reklamy TV w Polsce ma duży potencjał wzrostu w długim terminie (do 2016 roku), wtedy spodziewane jest odbicie.

''Zważywszy jednak na to, że telewizja jest bardzo efektywnym medium reklamowym i biorąc pod uwagę relatywnie niski poziom wydatków na reklamę w Polsce na mieszkańca i jako odsetek PKB w porównaniu do innych rynków europejskich, wierzymy, że rynek reklamy telewizyjnej w Polsce charakteryzuje się dużym potencjałem wzrostu w perspektywie długoterminowej'' - podał Cyfrowy Polsat.

''Warto zaznaczyć, iż pomimo wzrostu znaczenia nowych mediów, szacuje się, że telewizja wciąż będzie atrakcyjną i popularną formą spędzania czasu, głównie dzięki nowym możliwościom technicznym, takim jak m.in.: coraz większa oferta kanałów nadawanych w HD, VOD oraz dzięki rosnącej liczbie odbiorników z dostępem do internetu'' - dodano.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający