Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CYFROWY POLSAT OBAWIA SIĘ NTCDrukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat wyraził obawę zmniejszenia udziałów kanałów grupy Polsat poprzez wprowadzenie tzw."cyfrowej rewolucji", chodzi o Naziemną Telewizję Cyfrową, która już latem zastąpi w 100 % telewizję analogową.


W komunikacie czytamy: "Wymagane przejście z analogowego na cyfrowe nadawanie telewizji naziemnej w Polsce może znacznie zwiększyć liczbę konkurencyjnych dostawców telewizji. Możliwe jest również, że obecne limity dotyczące przyznawania koncesji na częstotliwości nadawania naziemnej telewizji cyfrowej zostaną zniesione. Prawdopodobnie spowodowałoby to wzrost liczby kanałów cyfrowych dostępnych na polskim rynku telewizyjnym, co mogłyby doprowadzić do odpowiedniego zmniejszenia naszego udziału w oglądalności. Sądzimy, że w wyniku przejścia z analogowego na cyfrowe nadawanie telewizji naziemnej, liczba naziemnych kanałów FTA w Polsce może się znacznie zwiększyć oraz może zostać uatrakcyjniona ich oferta programowa, co mogłoby doprowadzić do obniżenia popytu na nasze usługi DTH i odpływu istniejących abonentów, oraz wywarłoby istotny niekorzystny wpływ na naszą działalność, wyniki finansowe, wyniki operacyjne i perspektywy rozwoju."
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający