Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

IPLA PIERWSZĄ POLSKĄ APLIKACJĄ NA PLATFORMIE NETRANGEDrukuj

IPLA
Dziś ogłoszona została współpraca pomiędzy międzynarodową platformą NetRange a telewizją internetową ipla. Na mocy tej umowy, ipla jest pierwszą polską aplikacją dostępną za pomocą platformy NetRange na telewizorach SmartTV takich marek jak Sharp, Ikea czy Thomson.Ipla jako pierwsza Polska aplikacja będzie dostępna na telewizorach Smart TV m.in. marek Sharp, Ikea, Thomson. Podpisana została w tej sprawie umowa między ipla a globalnym niezależnym dostawcą rozwiązań dla Smart TV, firmą NetRange. Aplikacja ipla przygotowana dla tej platformy obsługiwać będzie w pierwszej kolejności treści dostępne bezpłatnie, w modelu reklamowym.

Na dzisiejszej konferencji Aplikacje.TV ogłoszono rozpoczęcie współpracy między wchodzącym do Polski globalnym dostawcą rozwiązań dla Smart TV, firmą NetRange, a telewizją internetową ipla. NetRange to platforma z aplikacjami internetowymi obsługująca urządzenia z opcjami internetowymi marek: Sharp, Ikea, Thomson, Dune HD, PEAQ. Aplikacja ipla zapewniać będzie dostęp do oferowanych w modelu reklamowym treści znanych z kilkudziesięciu stacji telewizyjnych, w tym Telewizji Polsat, TVP, TV Puls, TV4, Superstacji czy stacji tematycznych. Oferta programowa obejmuje także bezpłatny dostęp do premier seriali z Telewizji Polsat przed ich emisją telewizyjną. Aplikacja zapewnia także opcje logowania i korzystania z pakietu iplaEXTRA umożliwiającego oglądanie treści w jakości HD oraz zapewniającego brak reklam.


''Nasza strategia zakłada obecność na praktycznie każdym typie urządzenia umożliwiającego korzystanie z multimediów on-line i od początku naszych działań utrzymujemy pozycję lidera w tym zakresie. Ipla jest dostępna na ponad 95% sprzedawanych w Polsce telewizorów Smart TV, a dzięki podpisanej właśnie współpracy ten udział w rynku ma szansę nadal rosnąć'' - mówi Albert Szybiński, zastępca dyrektora marketingu ds. usług online w Cyfrowym Polsacie.

''Ipla to bardzo istotna marka dla wszystkich platform SmartTV. Nasza umowa z ipla jest jasnym sygnałem dla rynku SmartTV. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy szczególnie, że Polska jest jedynm z kluczowych rynków w Europe'' - komentuje współpracę Jan Wendt, CEO NetRange.

NetRange jest największym na świecie niezależnym dostawcą portalu z aplikacjami dla telewizorów Smart TV. Z jego rozwiązań korzystają tacy producenci telewizorów, jak Sharp, Vestel, TCL (producent telewizorow spredawanych pod marka Thomson, TCL, Uppleva (IKEA)). Firma wchodzi właśnie na polski rynek i wybrała jako pierwszego partnera czołową aplikację wideo w Polsce.
#1 | maka dnia 13.03.13 23:45
Ciekawe dlaczego nie ma ipli na telewizorach Toshiby?.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający