Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

MILENA ROSTKOWSKA-GALANT DLA CYFROWYPOLSATNEWS.PLDrukuj

cyfrowypolsatnews.pl
Milena Rostkowska - Galant, prezenterka pogody w Polsacie i Polsat News udzieliła wywiadu serwisowi cyfrowypolsatnews.pl. Zachęcamy czytelników do jego lektury.1. Dzień dobry Pani Mileno, dziękujemy za poświęcony nam czas. Debiutowała Pani w programie „Piosenka na życzenie” , niech nam Pani powie, jakie ma Pani wspomnienia z tego programu?
Prace w telewizji rozpoczęłam prowadząc prognozę pogody dla „Dziennika TV4”  dopiero potem była „Piosenka na życzenie”. Początki były stresujące ale też zabawne. Teraz z perspektywy czasu kiedy wracam do dawnych nagrań to budzą one uśmiech na mojej twarzy, oczywiście pozytywny.

2. Praca w telewizji była Pani marzeniem?
Zawsze miałam mnóstwo pomysłów na to czym chcę się zajmować, w życiu. Telewizje oczywiście oglądałam od najmłodszych lat i zawsze myślała ze miło byłoby poprowadzić jakiś program. Tak to spełnienie jednego z moich marzeń ale oczywiście mam jeszcze wiele innych związanych z telewizją.

3. Jak wyglądają Pani przygotowania do każdego z wydań Prognozy pogody?
Dzień zaczynam od spotkania z synoptykiem. Oglądamy zdjęcia satelitarne, omawiamy to co aktualnie dzieje się w pogodzie, co nas czeka. Potem zmiana garderoby makijaż i jestem gotowa do pracy.

Foto: Polsat


4. Ukończyła Pani prawo na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego, dlaczego zdecydowała się Pani zostać prezenterką pogody?
Prace w pogodzie zaczęłam niemal w tym samym czasie co studia, długo udawało mi się łączyć te dwie pasje jednak teraz zajmuje się przede wszystkim pogodą, choć bardzo często jestem proszona o porady prawne. Zastanawiam się nad aplikacją.

5. No właśnie, jest Pani „pogodynką” czy „prezenterką pogody”?, które określenie jest Pani zdaniem bardziej trafne?
Myślę, że bardziej trafne jest określenie prezenterka pogody choć jeśli ktoś nazwie mnie pogodynką na pewno się nie obrażę to trochę tak jak z adwokatami, których czasami nazywa się papugami, wszystko zależy od nastawienia.

6. Przez tyle lat pracy w telewizji zapewne przydarzyły się Pani wpadki na wizji. Proszę opisać tę najsłynniejszą.
Kiedyś o poranku opowiadałam o pogodzie nad Wisłą. Chwile przed wejściem na żywo wydawca poprosił abyśmy po pogodzie pokazali wschód słońca odpowiedziałam – spoko nie wiedząc, że w tym samym czasie prowadzący ze studia zapytał to jak będzie z pogodą i usłyszał odpowiedz - spoko.

7. Od kilku dni mamy wiosenne temperatury za oknem. Proszę powiedzieć, czy to już ta długo oczekiwana wiosna?
Tak to właśnie ta długo oczekiwana wiosna, możemy cieszyć się piękną pogodą i wysoką temperaturą jednak pojawią się także wiosenne burze. Mam nadzieje, że zima nie przypomni sobie o nas podczas majówki.

8. W związku z przedłużającą się zimą, pojawiły się informacje jakoby miałaby zniknąć jedna z najpiękniejszych pór roku, chodzi oczywiście o wiosnę. Inni eksperci natomiast twierdzą, że pozostaną tylko 2 (lato - zima). A jakie jest Pani zdanie na ten temat?
Po tegorocznej wyjątkowo długiej zimie pojawiło się mnóstwo artykułów jedni twierdzili, że będziemy mieli tylko 2 pory roku inni, że to początek globalnego ochłodzenia a nawet początek nowej epoki lodowcowej. Tymczasem Uniwersytet Alabamy opublikował dane, które mówią, że marzec globalnie był 0,18 stopnia cieplejszy od średniej z lat 1981-2010 potwierdzając tym samym globalne ocieplenie. Od tak różnorodnych interpretacji tego co dzieje się w pogodzie może zakręcić się w głowie :-) Ja jednak wole aby kręciło nam się w głowie pod wpływem wiosny. Pięknej pogody, budzącej się do życia przyrody i uczuć bo właśnie wiosną mamy najwięcej zakochanych.

9. Na zakończenie wywiadu, proszę o kilka słów dla czytelników serwisu cyfrowypolsatnews.pl i widzów Telewizji Polsat.
Zapraszam do oglądania pogody w telewizji Polsat i Polsat News. Życzę wszystkim czytelnikom słonecznej majówki.
#1 | AR HD dnia 16.04.13 08:54
Super wywiad Brawo. Pozdrowienia Pani Milenko Uśmiech
#2 | PN dnia 16.04.13 13:46
Wiosenne Pozdrowienia dla Pani MilenyUśmiech.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający