Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CP Z ORŁEM "RZECZPOSPOLITEJ"Drukuj

Cyfrowy Polsat
Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat została uhonorowana prestiżowym Orłem "Rzeczpospolitej" w kategorii Najlepsza firma usługowa i infrastrukturalna. Nagrody tradycyjnie przyznano najszybciej i najefektywniej rozwijającym się firmom z tzw. Listy 500 największych polskich przedsiębiorstw, opublikowanej przez dziennik "Rzeczpospolita".


Wczoraj podczas uroczystej gali na Stadionie Narodowym nagrodę dla Cyfrowego Polsatu odebrał Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki.

" Bardzo nas cieszy uznanie środowiska opiniotwórczego. To był kolejny bardzo udany rok dla Cyfrowego Polsatu. Rozwijaliśmy się zarówno organicznie, jak i przez strategiczne akwizycje, konsekwentnie realizując strategię rozwoju grupy. Odnotowaliśmy także bardzo dobre wyniki finansowe, w tym roczny wynik EBITDA przekraczający 1 mld zł i wyraźny wzrost zyskowności obu segmentów biznesowych" - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A.

Kapituła przyznając nagrody, brała pod uwagę firmy, które przekazały pełne sprawozdania finansowe za rok 2012, wykazały zysk netto w latach 2010 i 2011 oraz posiadają dodatnie kapitały własne. Analizowano wiele wskaźników określających ich efektywność, stabilność i szanse na dalszy rozwój. Obok Grupy Cyfrowy Polsat wyróżnione przez kapitułę w tym roku zostały także: Grupa TZMO S.A. – w kategorii przedsiębiorstw produkcyjnych i Alior Bank – w kategorii firm finansowych. Przyznano także dodatkowe nagrody i wyróżnienia.

Orły "Rzeczpospolitej" towarzyszą publikacji tzw. Listy 500 największych polskich przedsiębiorstw, prestiżowego zestawienia "Rzeczpospolitej", ogłaszanego od 1999 roku. Cyfrowy Polsat znalazł się w tym roku na 121 miejscu listy, awansując w górę o 25 pozycji w stosunku do roku 2012
.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający