Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT I TVP WALCZĄ O KANAŁ DLA DZIECIDrukuj

Polsat (HD)
Telewizja Polska chce sięgnąć do przepastnych archiwów i po latach znów emitować bajki, teatr dla dzieci i filmy animowane. A wszystko na nowym kanale, o który walczy z Polsatem.W kwietniu 2014 roku Telewizja Polska zwolni cztery miejsca na dostępnym dla odbiorców cyfrowej telewizji naziemnej MUX-1 czyli tak zwanym pierwszym multipleksie.

Kanały TVP przeniosą się na MUX-3, a zwolnionymi częstotliwościami dysponuje Krajowa Rada Radifonii i Telewizji. Rada zdecydowała, że znajdzie się na nim m.in. program dla dzieci.

Warunki koncesji określają ściśle, że chodzi o telewizję dla odbiorców w wieku od 4 do 12 lat. O spełnienie warunków ubiegają się dwie ogólnopolskie stacje. Telewizja Polska chce sięgnąć do przepastnych archiwów, emitować bajki, teatr dla dzieci i filmy animowane. A być może telewizja dla dzieci sprawi, że przy Woronicza znów rozpocznie się produkowanie ambitnych programów i spektakli dla najmłodszych. Tak było przed laty, a obecnie wzorem do naśladowania jest między innymi BBC. Takie są przynajmniej zamierzenia publicznego nadawcy, który informuje, że chce "w kanale dziecięcym emitować zarówno nowe, jak i archiwalne produkcje". W tym celu ma zwiększyć produkcję, którą w ostatnich latach ograniczono. Nowa stacja miałaby się nazywać TVP ABC.

Plany Telewizji Polskiej chce pokrzyżować Polsat. Nie znamy szczegółów tej oferty. Według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zwycięzca ma "ułatwiać poznawanie świata, wspomagać wszechstronny rozwój, wskazywać wzorce i wspierać opiekunów w rozwiązywaniu problemów wychowawczych".

Konkursy zostaną rozstrzygnięte latem, a nadawanie nowe stacje będą mogły rozpocząć wiosną przyszłego roku.


Informuje: Stopklatka
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający