Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

T-MOBILE EKSTRAKLASA: BĘDZIE REFORMA ROZGRYWEKDrukuj

Polsat Sport (HD)
Będzie reforma polskiej Ekstraklasy - zdecydował zarząd Ekstraklasa S.A. Nowe zasady rozgrywek będą obowiązywały od przyszłego sezonu. Tym samym liczba rozegranych spotkań przez każdy zespół wzrośnie do 37.Kluby ekstraklasy zgodziły się na zmianę systemu rozgrywek, grupę mistrzowską i spadkową, ale nie będzie dzielenia liczby punktów przed drugą częścią sezonu.

''W ostatnich tygodniach trwały przepychanki wokół reformy systemu rozgrywek, zaproponowanego przez spółkę Ekstraklasa S.A. Dziś udało się osiągnąć porozumienie i większość proponowanych zmian wejdzie w życie. - Wszystkie kluby się zgodziły na reformę'' - powiedział Polsatsport.pl Marcin Animucki, członek zarządu.

Od przyszłego sezonu kluby będą rozgrywać 37 meczów w sezonie. Pierwsze trzydzieści, system mecz i rewanż, według tradycyjnej formuły, a kolejne siedem, z podziałem na grupę mistrzowską (czołowa ósemka tabeli) i spadkową. Tam już nie będzie rewanżów, liczba spotkań będzie nieparzysta, więc zespoły z miejsc 1-4 oraz 9-12 będą gospodarzami czterech meczów, a trzy zagrają na wyjeździe.

Kluby ekstraklasy nie zgodziły się jednak na pomysł, by liczbę punktów, zdobytych w zasadniczej części sezonu dzielić na pół i zaokrąglać je w górę.

Ponadto Ekstraklasa S.A. informuje, że w dzisiejszym sondażowym głosowaniu większość klubów poparła projekt systemu rozgrywek na następny sezon pod roboczą nazwą ESA-37. Szczegółowe informacje będą udzielone w późniejszym terminie. Nowe zasady musi zatwierdzić zarząd PZPN. Zrobi to najpóźniej do 22 maja.

Przypomnijmy, że obecnie pełne prawa do T-Mobile Ekstraklasy (do końca sezonu 2013/2014) posiada Canal+, który dzieli je z Grupą Polsat oraz Eurosportem 2.


Informuje: Polsat Sport / Ekstraklasa S.A.
#1 | Adam Okoniewski dnia 01.05.13 18:13
Czyli system podobny jak w rozgrywkach Szkockiej ligi. Tam również jest podział tabeli na dwie grupy. Z przymrużeniem oka

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający