Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

IPLA NUMEREM 1 WŚRÓD SERWISÓW VODDrukuj

IPLA
Najnowsze wyniki badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2013r odnotowują bardzo duży wzrost liczby użytkowników ipli, umieszczając ją na pierwszej pozycji wśród audytowanych platform VOD. Z rekordowym w swej historii wynikiem 3,2 mln realnych użytkowników ipla wyprzedziła dotychczasowych liderów tego zestawienia.

W badanym okresie od 1 do 31 marca br. z oferty ipli skorzystało w sumie 3,2 mln RU: 2,35 mln za pośrednictwem aplikacji oraz 1,11 mln przez stronę www.ipla.tv. To o prawie 400 tys. użytkowników więcej od dotychczasowego lidera zestawienia – serwisu Grupy Onet.pl - VOD.pl, który osiągnął wynik 2,8 mln RU. Za iplą i VoD.pl znalazły się kolejno: serwis Grupy Wirtualna Polska – Orange-wp.tv (2,56 mln RU), serwis Grupy TVN – tvnplayer.pl (1,37 mln RU), serwis Grupy TVP - tvp.pl -vod (0,62 mln RU) oraz iplex.pl (0,15 mln RU).

Grafika: Materiały Prasowe


Z uwagi na to, że badanie Megapanel PBI/Gemius nie obejmuje pełnej palety urządzeń, na których można korzystać z ipli, realny zasięg serwisu powinien zostać powiększony o użytkowników korzystających z aplikacji na urządzeniach mobilnych, konsolach, dekoderach operatorów płatnej telewizji oraz telewizorach SmartTV, na których według danych właściciela platformy, spółki Redefine, w marcu z oferty ipli skorzystało ponad 1,5 miliona widzów. Obecnie ponad 50% oglądalności, czyli kontaktów z materiałami wideo na platformie ipla odbywa się poza stroną WWW i aplikacją PC. W marcu największy wzrost oglądalności zanotowano wśród użytkowników korzystających z ipli za pośrednictwem strony www.ipla.tv.

Na tak wysoki wynik ipli i szybki wzrost liczby użytkowników miało wpływ kilka czynników, a przede wszystkim udostępnienie bezpłatnie przedpremierowych materiałów znajdujących się w najnowszej wiosennej ramówce Telewizji Polsat, w tym najpopularniejszych seriali. Jeszcze przed emisją w Polsacie użytkownicy mogą śledzić perypetie ulubionych bohaterów i obejrzeć nowe odcinki: ''Przyjaciółek'', ''Pierwszej miłości'', ''Na krawędzi'', ''Świata według Kiepskich'', ''Dlaczego ja'', ''Malanowski i Partnerzy'', ''Trudne sprawy''. Ipla udostępnia także najpopularniejsze seriale i programy Telewizji Polskiej i Telewizji Puls. Są to formaty TVP: ''Na dobre i na złe'', ''Rodzinka.pl'', ''Nad rozlewiskiem'', ''Klan'', ''Barwy szczęścia'', ''Wszystko przed nami'', ''M jak miłość'', ''Głęboka woda'', ''Ojciec Mateusz'', ''Komisarz Alex'', ''Ranczo'', ''Anna German'' i Telewizji Puls: ''Dyżur'', ''Zbrodnie niedoskonałe'', ''No Problem'', ''Menu na miarę'', ''W blasku fleszy'', ''Z Archiwum Policji'', ''JRG w akcji''.

Wprowadzenie na platformę nowych seriali i programów wsparte było kampanią obejmującą działania reklamowe i sponsoringowe w kanałach telewizyjnych Polsatu oraz online – na platformie ipla.tv i w serwisach zewnętrznych.

Zasoby biblioteki ipla we współpracy z największymi dystrybutorami i studiami filmowymi – m.in. Disney, Warner Bros, Kino Świat, SPI, Galapagos, Best Film - są konsekwentnie rozbudowywane o hity filmowe w opcji VoD. Spośród najnowszych pozycji filmowych, w marcu na platformie promowane były m.in. takie tytuły, jak: ''Marida Waleczna'', ''Niezwykłe życie Timothy Greena'', ''Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł'', ''Mroczny rycerz'', ''Atlas Chmur'', ''Milion Dolarów''. Do oferty trafiły także 3 formaty emitowane na kanale AXN: serial science-fiction ''Metal Hurlant Chronicles'', obyczajowy ''Eden Museum'' i program pokazujący najmroczniejsze filmy z lat 50., 60. i 70. - ''Max's Midnight Movies''. W marcu za pośrednictwem ipli w opcji PPV dostępna była na żywo również gala KSW 22. Uruchomiono także nowe promocje: Tanie Hity oraz pakiet iplaMIX za 1 zł.

Obecnie ipla proponuje użytkownikom kolejne nowe hity filmowe, takie jak: ''Jesteś Bogiem'', ''Operacja Argo'', ''Frankenweenie'', ''Zambezia'', ''Asterix i Obelix: W służbie jej Królewskiej Mości'', ''Piąta Pora Roku'', ''360 stopni'' i inne.

Ipla bije rekordy popularności wśród aplikacji mobilnych umożliwiających oglądanie treści wideo m.in. za pośrednictwem smartfonów i tabletów. W styczniu w Google Play pojawiła się nowa odsłona aplikacji dla systemu Android, w lutym w iTunes dla iOS. Nowa aplikacja oferuje nie tylko odświeżoną szatę graficzną, ale umożliwia także pełniejsze korzystanie z możliwości, jakie daje ipla. Na początku stycznia liczba pobrań aplikacji na Android przekroczyła milion.
#1 | Prokop dnia 23.05.13 22:35
Ipla szaleje. Cóż... stopniowo ulepsza swoje zasoby toteż oglądaczy coraz więcej. Przedpremiery seriali, filmy, sport itd. itp. Do tego pakiety dla zainteresowanych. To wszystko = sukces j.w

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający