Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

LIBICKI: TECHNOLOGIA 4K DŁUGO JESZCZE NIE BĘDZIE POWSZECHNADrukuj

Cyfrowy Polsat
Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano wyniki za I kwartał 2013 roku, powiedział, że technologia 4K długo nie będzie jeszcze powszechna. Zaznaczył, że na jeden kanał w technologii 4K potrzebny jest cały transponder satelitarny.


Prezes Libicki jest sceptyczny do kanałów w technologii 4K, podobnie jak do 3D w takim modelu jaki jest dziś udostępniany. Technologie te według Libickiego nie nadają się do dosyłu do gospodarstw domowych, ponieważ (szczególnie technologia 4K) wiążę się z dużym wydatkiem dla przeciętnego odbiorcy.

" Technologia 4K nie będzie technologią powszechną jeszcze długo ze względu na to, że aby dosłać jeden kanał w technologii 4K przez satelitę potrzeba cały transponder. Nie ma takiego wyzwania rynkowego. Tak naprawdę aby doświadczyć w 100% technologii 4K to trzeba mieć telewizor o przekątnej powyżej 60 cali, co oznacza że jest to w dalszym ciągu technologia niszowa... " - oznajmił na spotkaniu z dziennikarzami Dominik Libicki.
#1 | Mentoris dnia 15.05.13 15:18
No bo kto w dzisiejszej sytuacji na transponderach pozwoli sobie na luksus jednego kanału na transponderze? Wydajne kodeki? Ile by musiały skompresować? 1 GB w jednym kilobajcie? Nierealne.
#2 | Viking dnia 15.05.13 18:34
Libicki jak zwykle kituje. Swojego czasu kitował w sprawie HD i VOD. Po jakimś czasie wprowadził je w ułomnej odsłonie, czyli odpowiednio upscal i PPV. Teraz kituje w sprawie 3D i 4K.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający