Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLKOMTEL NIE OTRZYMAŁ DECYZJI OD UKEDrukuj

Plus
Nawiązując do dzisiejszego artykułu w ''Dzienniku Gazecie Prawnej'' o przetargu na częstotliwości z zakresu 1800 MHz, Polkomtel informuje, że nie otrzymał z Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzji w przedmiocie swojego wniosku o unieważnienie przetargu.


Jednocześnie cieszy nas deklaracja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, że Urząd ''dogłębnie przeanalizował rynek''. Skoro według Urzędu taka analiza istnieje, to dla dobra postępowania przetargowego i rozstrzygnięcia wszelkich niejasności, wskazanym wydaje się być niezwłoczne ujawnienie przez Urząd wspomnianej ''dogłębnej analizy'' - czytamy w informacji prasowej sieci Plus.

PLUS: WNIOSEK DO UOKIK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ

Przypomnijmy, że Polkomtel wystąpił do UOKiK z listą ponad 20 pytań i zagadnień dotyczących przetargu na częstotliwości z zakresu 1800 MHz. Wątpliwości przede wszystkim budzi faworyzowanie zarówno przez UOKiK jak i UKE operatorów sieci T-Mobile i Orange, pomimo iż są to podmioty współpracujące ze sobą i posiadające łącznie około 60% rynku w Polsce. Operator liczy m.in. na to, że UOKiK odpowie na jakiej podstawie uznał, że współpraca T-Mobile (Grupa Deutsche Telekom) i Orange (Grupa France Telecom) posiadających łącznie około 60% polskiego rynku, jest dla konkurencji bardziej korzystna niż współpraca Polkomtelu i Grupy Midas, mających około 30% udziału w rynku. Termin odpowiedzi na wniosek do UOKiK upływa jutro.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający