Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

F1: GP MONAKO 2013 W POLSACIE I POLSACIE SPORT EXTRADrukuj

Polsat (HD)
Przed nami wyścig o Grand Prix Monako, który jest jednym z najważniejszych i najniebezpieczniejszych w całym kalendarzu F1, ponieważ odbywa sie na ulicach miasta. Nico Rosberg był najszybszy w czwartkowych treningach, czy równie dobrze poradzi sobie w wyścigu? Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport Extra.


Wymagania jakie tor w Monako stawia uczestnikom wyścigu sprawiają, że tutejsza Grand Prix oddziela kierowców wyścigowych od pozorantów. Nieprzypadkowo wielcy mistrzowie jak Senna, Prost czy Schumacher właśnie tutaj potwierdzali swoją klasę, skłaniając rywali do przemyśleń nad słusznością wybranego zawodu.

Jedno okrążenie składa się z 13 zakrętów. W przeliczeniu na dystans całego wyścigu (78 kółek) otrzymujemy ponad 1000 nawrotów. Średnio kierowcy zmieniają tu biegi co 2 sekundy, czyli ponad 60 razy na okrążenie, czyli nieco ponad 4800 razy w ciągu całego wyścigu! Nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie poziomu koncentracji kierowców w trakcie trwającego 1,5 godziny wyścigu.

W 1950 roku – podczas pierwszej Grand Prix Formuły 1 w Monako – bolidy rozwijały tu średnią prędkość 80 km/h. W 2012 roku wartość ta wynosiła już 158 km/h, a więc podwoiła się w ciągu 62 lat! Jest tu najwolniejszy zakręt w całym kalendarzu F1 – pokonywany przy zaledwie 46 km/h. Dla odmiany w najszybszym fragmencie bolidy pędzą 285 km/h, co daje różnicę w przyspieszeniu równą 239 km/h.

Czwartkowe treningi to dominacja Rosberga. Tuż za plecami Niemca, Hamiltona i Alonso popołudniowy trening zakończył drugi z kierowców Ferrari - Felipe Massa. Piąty czas wykręcił Mark Webber (Red Bull), a jego zespołowy kolega - mistrz świata Sebastian Vettel - był dopiero dziewiąty. Kimi Raikkonen i Romain Grosjean z Lotusa po południu skupili się na długich przejazdach symulujących wyścig, nie przejmując się czasami pojedynczych okrążeń. Ostatecznie Fin i Francuz zajęli lokaty szóstą i siódmą, co dobrze wróży zwłaszcza Grosjeanowi, który rano rozbił przód bolidu o jedną z band.

Plan transmisji:
Studio F1 przed wyścigiem: Niedziela - od godz. 12:00 w Polsacie Sport Extra/HD, od godziny 13:30 w Polsacie/HD
Wyścig o GP Monako: Niedziela - godzina 14:00 (Polsat/HD, Polsat Sport Extra/HD).


Informuje: Polsat Sport
#1 | Prokop dnia 26.05.13 15:48
Właśnie ze względów trudności technicznych ten tor i dla widzów i kierowców stanowi nie lada wyzwanie. Już się utarło, że GP = Polsat. Spokojna głowa, że każdy będzie mógł obejrzeć.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający