Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLSAT JIM JAM WŁĄCZYŁ SIĘ W KAMPANIĘ "BEZ KASKU NIE JADĘ" (foto) (wideo)Drukuj

Polsat JimJam
Polsat JimJam włączył się w kampanię ''Bez kasku nie jadę'', organizowaną przez portal sportowarodzina.pl. W poniedziałek 27 maja kanał rozpocznie emisję spotu poświęconego roli kasku w takich sportach, jak m.in. jazda na rolkach, deskorolce czy rowerze.

Ambasadorami kampanii zostali sportowcy i komentarzy sportowi, a wśród nich Bożydar Iwanow i Mateusz Borek z redakcji telewizji Polsat.

Logo kampanii ''Bez kasku nie jadę''/Foto: Materiały Prasowe


Kampania społeczna ''Bez kasku nie jadę'' zwraca uwagę na bardzo ważny element bezpieczeństwa uprawiania wielu dyscyplin sportowych, jakim jest kask. Nawyk prawidłowego zakładania kasku pozwala w znaczący sposób ograniczyć zagrożenia związane z urazami głowy – zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Ambasadorami kampanii zostali komentatorzy sportowi Bożydar Iwanow i Mateusz Borek związani z TV Polsat.

''Sport jest obecny w moim życiu od zawsze, także teraz jeśli wypoczynek to tylko czynny. Dzięki temu, że mieszkamy blisko Parku Szczęśliwickiego, mam do tego wiele okazji. Jazda na rowerze, bieganie lub sporty zimowe są dla mnie odprężeniem, ale również sprawdzeniem się – rodzajem walki ze sobą, ze swoimi słabościami. Od czasu kiedy zostałem tatą staram się jak najwięcej czasu spędzać aktywnie z rodziną. Dużo czasu przebywamy na świeżym powietrzu i wtedy ruch jest naturalny. Cieszę się nowymi umiejętnościami córki, szczególnie, że jest w wieku bardzo ekspansywnego eksplorowania świata ;) - jednak zawsze pamiętam o jej bezpieczeństwie. Zdaję sobie sprawę, że jej bezpieczeństwo zależy tylko ode mnie. Jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze czy nartach – odbywa się zawsze w kasku i ochraniaczach''. – mówi Bożydar Iwanow.


Spot promocyjny


Mateusz Borek dodaje: ''Sport jest bardzo ważny w moim życiu, jest pracą, ale i fascynacją – staram się by był również istotny w życiu mojej rodziny. Jednak każda dyscyplina niesie za sobą zagrożenie, myślę o tym szczególnie odkąd zostałem tatą. Dlatego dbam o bezpieczeństwo moich najbliższych przy każdej sportowej okazji. Kaski, nakolanniki, ochraniacze – używamy ich w czasie jazdy na nartach, snowboardzie, ale również latem na rowerach czy rolkach. Nawiązując do akcji, której jestem Ambasadorem – ''Bez kasku nie jadę'' to właśnie kask jest najważniejszy, jednak samo jego założenie nie wystarcza – musi być dopasowany rozmiarem do obwodu głowy dziecka, ale przede wszystkim musi być dobrze, prawidłowo założony. I choć syn jest w wieku rozpoczynającej się kontestacji i często testuje granice mojej konsekwencji co do rowerowego kasku - pozostaję nieustępliwy ;) Życzę wszystkim udanych, rodzinnych chwil w czasie wspólnego uprawiania sportu!''

Do kampanii przyłączyli się także tacy sportowcy jak: Arkadiusz Skrzypiński , mistrz świata w rywalizacji na handbikie’ach (rowerach napędzanych ręcznie), Mateusz Ligocki, utytułowany snowboardzista, Jacek Tascher, łyżwiarz figurowy, dwukrotny mistrz Polski w konkursie solistów i v-ce mistrz w konkursie par tanecznych, Marcin Szafrański, olimpijczyk, kilkunastokrotny Mistrz Polski w narciarstwie alpejskim oraz Magdalena Derezińska-Osiecka, v-ce mistrzyni świata i wielokrotna mistrzyni Polski w skialpinizmie. Aktualności związane z przebiegiem kampanii można śledzić na portalu Sportowa Rodzina, który jest inicjatorem akcji: bezkaskuniejade.sportowarodzina.pl
#1 | Prokop dnia 26.05.13 15:38
Inicjatywa fajna. Myślę, że trafi i do dzieciaków za sprawą tego, że Polsat JimJam patronuje , ale także i do rodziców m.in. dlatego, że dziennikarze sportowi Polsatu oraz sportowcy się dołączają i zachęcają.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający