Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

KOLEJNY ETAP MODERNIZACJI SIECI PLUSDrukuj

Plus
Plus wznowił rollout sieci. Wielką modernizację operator rozpoczął na jesieni ubiegłego roku, a efektem pierwszego etapu jest dostęp do superszybkiego internetu w technologii LTE oraz HSPA/HSPA+. W zasięgu LTE Plusa znajduje się już ponad 50% mieszkańców naszego kraju, a 93% może korzystać z szerokopasmowego internetu HSPA/HSPA+.


Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, modernizacja obejmuje różne lokalizacje z terenu całego kraju, a same prace są tak prowadzone, by, jeśli nie jest to konieczne, nie były realizowane na znajdujących się obok siebie stacjach bazowych. Proces ten pozwala stacjom sąsiednim ''przejąć'' ruch z tej, która jest w danym momencie wyłączona.

''Nasze ubiegłoroczne doświadczenia wskazują, że czas wyłączenia stacji nie trwa dłużej niż kilka godzin, nieco więcej czasu wymaga późniejsza integracja sprzętu i zasobów sieciowych.'' – mówi Tobias Solorz, Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o, przepraszając klientów za ewentualnie mogące ich spotkać trudności i jednocześnie zapewnia – ''Dokładamy wszelkich starań, by prowadzone przez nas prace były jak najmniej uciążliwe i jeśli tylko jest możliwe, odbywały się w godzinach nocnych.''

Rollout sieci to odpowiedź na stale zwiększającą się konsumpcję danych i oczekiwania internautów, że będą one szybko i stabilnie przesyłane. Towarzyszy temu coraz większa liczba dostępnych supernowoczesnych urządzeń.

''Chcemy oferować najlepsze usługi na maksymalnie największym obszarze kraju, a do tego niezbędna jest rozbudowa sieci. Już teraz mamy najnowocześniejszą sieć, która oferuje najlepszy dostęp do Internetu największej liczbie Polaków. I dążymy do tego, aby jak najszybciej ten dostęp mieli wszyscy internauci w naszym kraju.'' – mówi inny Członek Zarządu Polkomtelu Wojciech Pytel, jednocześnie przypominając – ''W ubiegłym roku zapowiadaliśmy, że modernizacja sieci zapewni znacznie szerszy dostęp do usług w najnowocześniejszych technologiach i pozwali na oferowanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Efekty tego już są widoczne w ofercie Plusa, bo jako pierwszy operator w Polsce wprowadziliśmy smartfony LTE, a najszybszy mobilny internet w tej technologii udostępniliśmy także w wersji ''na kartę'', czyli bez umowy i abonamentu.Tym samym w portfolio oferowanego przez nas sprzętu w technologii LTE działają już wszystkie rodzaje urządzeń: smartfony, tablety, modemy, routery oraz laptopy.''

Efektem prowadzonych obecnie przez Plusa prac ma być rozbudowanie sieci LTE tak, by była ona dostępna dla ok. 66% populacji kraju oraz objecie praktycznie wszystkich mieszkańców Polski zasięgiem technologii HSPA/HSPA+.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający