Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSKI AKCENT NA GALI W BERLINIE - TRANSMISJA W POLSACIE SPORTDrukuj

Polsat Sport (HD)
8 czerwca w ringu spotkają się starzy znajomi. Rękawice już po raz trzeci skrzyżują Marco Huck i Ola Afolabi. Stawką walki ponownie będzie mistrzowski tytuł mistrza świata WBO kategorii junior ciężkiej. Na tej samej gali Dariusz Sęk powalczy o pas IBF Inter - Continental z Robertem Wogiem.


Do pierwszego pojedynku doszło w grudniu 2009 roku. Wówczas, po wielkim bokserskim widowisku, sędziowie jednogłośnie zadecydowali o zwycięstwie Hucka. Walka była wyrównana, ale Niemiec wygrał zasłużenie. Rewanż odbył się równo trzy lata później. W maju ubiegłego roku pięściarze skrzyżowali rękawice na gali w niemieckim Thurngenie. Po 12 rundach zaciętego pojedynku sędzia ringowy – Robert Byrd uniósł ręce obu pięściarzy, ogłaszając remis. Wynik walki dla zdecydowanej większości widzów był mocno kontrowersyjny. Remis na terenie przeciwnika jedynie potwierdza, że w neutralnych warunkach Anglik cieszyłby się z tytułu pełnoprawnego mistrza świata WBO. Po zakończeniu pojedynku Afolabi automatycznie utrzymał się jako obowiązkowy pretendent federacji, więc ich trzeci pojedynek był nieunikniony.

Ola Afolabi w swojej karierze stoczył 25 pojedynków. 19 razy to jego ręka wędrowała ku górze na znak zwycięstwa. 33-letni Anglik przegrał tylko dwukrotnie, a pozostałe cztery walki zakończyły się remisem. Polska publiczność miała okazję oglądać go w boju podczas gali we Wrocławiu, gdzie wydarzeniem wieczoru był pojedynek między Tomaszem Adamkiem, a Witalijem Kliczko. Wówczas Afolabi po 8 rundach wygrał z Łukaszem Rusiewiczem, po jednogłośnej decyzji sędziów.

Marco Huck wchodził do zawodowego ringu 38 razy, a wychodził z niego zwycięsko aż 35. Zremisował tylko raz, we wspomnianej wyżej walce z Afloabim. Poniósł dwie porażki. Najpierw w 2007 z rąk Steve’a Cunninghama, przegrywając przez techniczny nokaut w piątej rundzie. Wówczas stawką pojedynku był pas IBF, kategorii junior ciężkiej. Następnie pięściarz z Niemiec, na początku 2012 roku, spróbował swoich sił w wadze ciężkiej, podejmując walkę o pas WBA z Alexandrem Powetkinem. Huck jednak nie zdołał odebrać tytułu Rosjaninowi i przegrał po 12 rundach, po niejednogłośnej decyzji sędziów.
''Kapitan'' pas WBO kategorii cruiser dzierży już od 2009 roku, a walka z Afolabim będzie jego 11. obroną tytułu.

Na tej samej gali przed wielką szansą stanie polski pięściarz Dariusz Sęk (19-0-1). Skrzyżuje on bowiem rękawice z niepokonanym Robertem Wogiem (11-0-0), a stawką pojedynku będzie pas IBF Inter - Continental.

Transmisja gali w Berlinie w sobotę 8 czerwca w Polsacie Sport od godziny 18.00.

Informuje: Polsat Sport
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający