Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

BDM: ZMIENIONA REKOMENDACJA DLA CP, ALE PODNIESIONA CENA DOCELOWADrukuj

Cyfrowy Polsat
Analitycy Domu Maklerskiego BDM w raporcie z 17 czerwca obniżyli rekomendację Cyfrowego Polsatu do ''trzymaj'' z ''akumuluj'', jednocześnie podnosząc cenę docelową spółki. Raport do wiadomości publicznej podano dzisiaj, 20 czerwca.


"Obawiamy się, że spadająca oglądalność głównego kanału Polsatu może negatywnie odbić się na rezultatach segmentu nadawanie. Tym samym pomimo widocznych oznak poprawy/stabilizacji sytuacji na rynku reklamy tv spółka akurat w tym obszarze nie jest preferowanym przez nas aktywem. W segmencie nadawania utrzymujemy nasze założenia z początku roku dla wartości rynku reklamy tv. Obecnie wydaje nam się z większą ufnością, że przyjmowane wcześniej projekcje mogące wtedy wydawać się optymistyczne są coraz bardziej prawdopodobne. Zatem mamy nadzieję, że obserwowana obecna poprawa na rynku reklamy tv utrzyma się także w kolejnych dwóch kwartałach (na 3Q’13 przyjęliśmy spadek rynku o 4%, a na 4Q’13 o ok. 2% r/r). Pomimo oznak poprawy sytuacji na szerokim rynku reklamy tv obawiamy się, że rok 2013 będzie wymagający dla TV Polsat." - napisano w raporcie.

"Ostatnie wzrosty kursu Cyfrowego Polsatu naszym zdaniem w dużym stopniu ograniczają już atrakcyjność inwestycyjną walorów spółki w średnim terminie." - dodano.

Rekomendacja została wydana przy cenie 19,79zł za akcję Cyfrowego Polsatu, a w czwartek o 13:01 na GPW kurs wyniósł 19,53zł. Cena docelowa została podniesiona do 20,82zł z 18,70zł.

Przypomnijmy, że kurs CP niedawno przekroczył 20zł za akcję (więcej tutaj). Niestety wczorajsze jak i dzisiejsze spadki na GPW ponownie oddaliły Cyfrowy Polsat od bariery 20zł za akcję. O godz. 17:00 kurs CP zameldował się na poziomie 19,70zł.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający