Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CP: PRZEDTERMINOWA SPŁATA CZĘŚCI KREDYTUDrukuj

Cyfrowy Polsat
28 czerwca br. Cyfrowy Polsat dokonał dobrowolnej wcześniejszej spłaty części kredytu terminowego zaciągniętego w 2011 r. na zakup Telewizji Polsat. Kwota nadprogramowej raty wyniosła 100 mln złotych i wpłynie ona na obniżenie zarówno rat kapitałowych, jak i odsetek w kolejnych okresach rozliczeniowych.

Cyfrowy Polsat kredyt terminowy w kwocie 1,4 mld złotych wykorzystał do częściowego sfinansowania zakupu 100% udziałów w Telewizji Polsat. Uzgodniony z bankami harmonogram zakłada całkowitą spłatę zadłużenia w 2015 roku. Poza regularnymi ratami, w sierpniu zeszłego roku spółka spłaciła dodatkową kwotę w wysokości 200 mln zł. Na dzień 31 marca 2013 r. wysokość zobowiązania wynikającego z tytułu kredytu wynosiła 823 mln zł, zaś wskaźnik dług netto/EBITDA zanotował poziom 1,93x.

Dzięki wcześniejszemu uregulowaniu części zobowiązania, w przyszłych okresach zmniejszeniu ulegną zarówno raty kapitałowe, jak i naliczane odsetki.

"Trwałe zmniejszenie wskaźnika zadłużenia do poziomu poniżej 2,0x dług netto/EBIDTA jest naszym priorytetem. Jak najszybsze osiągnięcie tego celu i utrzymanie wskaźnika na tym poziomie leżało u podstaw rekomendacji Zarządu o pozostawieniu w spółce całego zysku netto za 2012 r. Uchwała Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w tym zakresie pozwoliła nam podjąć decyzję o przedterminowej spłacie części kredytu. Cieszę się, że kondycja finansowa naszej Grupy daje nam nie tylko swobodę w prowadzeniu działalności operacyjnej, ale także możliwość regularnej, niejednokrotnie nadprogramowej, obsługi zadłużenia" – mówi Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu S.A.
#1 | Prokop dnia 30.06.13 12:58
To robi wrażenie. Widać CP ma się bardzo dobrze finansowo, skoro dokonał przedterminowej spłaty. Jakoś nie widać, żeby jakikolwiek kryzys dotknął tę grupę. Klienci zadowoleni, wyniki zadowalające.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający