Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ESPN CLASSIC ZAKOŃCZYŁ NADAWANIE W EUROPIEDrukuj

Cyfrowy Polsat
Zgodnie z zapowiedziami nadawcy, w nocy zakończył nadawanie na rynku europejskim kanał sportowy ESPN Classic. Cyfrowy Polsat zastąpił go kanałem FightKlub. Czym różnią się oba kanały i czy warto wypowiadać umowę?


Zacznijmy od tego, że ESPN Classic był od lat częścią oferty Cyfrowego Polsatu i nadawał z jego transpondera. W chwili pisania artykułu, po usunięciu identyfikacji kanału ESPN na satelicie pokazał się serwis bez ID, nadal jednak aktywny, ale bez emisji. Nie wiadomo czy będzie tam testowany nowy kanał, czy też zwolnione miejsce zostanie przeznaczone na poprawę jakości pozostałych stacji nadawanych na tym transponderze.

Czym wyróżniał się kanał ESPN Classic?
Kanał ESPN Classic wyróżniał się przede wszystkim dobraną oraz archiwalną ofertą sportową. Stacja należała do nielicznych, które pokazywały klasyczne, archiwalne oraz najważniejsze wydarzenia. Wachlarz transmisji sportowych od boksu do piłki nożnej oraz unikalne materiały, które nie były pokazywane w żadnej innej stacji - taki był kanał ESPN. Kanał miał jedną misję - pokazanie sportu w taki sposób, by każdy, nawet nie przepadający za sportem, miał możliwość przypomnienia sobie specjalnie dobranych treści. Nadawca zdecydował o zakończeniu emisji w Europie. Wraz z ESPN Classic pożegnaliśmy inny kanał, niedostępny w ofercie Cyfrowego Polsatu, ESPN America.

FightKlub, czyli MMA i boks 24h/dobę
Kanał FightKlub zastąpił klasykę sportu - ESPN Classic. FightKlub prezentuje przede wszystkim MMA i boks i jest adresowany właśnie do grupy ludzi, którzy pasjonują się sportami walki. Jak informuje nadawca: "Oferta kanału to przede wszystkim boks na najwyższym światowym poziomie, około stu premierowych gal rocznie, które w znacznej części są pokazywane na żywo, głośne imprezy bokserskie z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, popularne turnieje "The Prizefighter" oraz unikalne transmisje ważnych pojedynków polskich bokserów. FightKlub to także znakomite walki MMA i relacje na żywo z gal..". Czy tego właśnie oczekiwali abonenci w zamian za taki kanał jak ESPN Classic?

Jak informowaliśmy tutaj część abonentów Cyfrowego Polsatu może wypowiedzieć umowę w związku z wycofaniem kanału ESPN Classic z oferty operatora. Czy warto? Z pewnością dla abonentów, którzy są zmęczeni Cyfrowym Polsatem to jest szansa na bezkarne zerwanie umowy. Jednak dla prawdziwych fanatyków MMA i boksu jak najbardziej korzystne jest pozostanie z Cyfrowym Polsatem, ponieważ kanał FightKlub jest na wyłączność z satelity i będzie dostępny tylko na platformie CP (nie będzie go w nc+).

#1 | Adam Okoniewski dnia 01.08.13 09:17
Ale kanał przeszedł do historii tylko w Europie. Stacja nadal jest nadawana tylko że na rynku amerykańskim. Więc nie tak do końca "do historii" Z przymrużeniem oka
#2 | AR HD dnia 01.08.13 09:21
Już poprawię "w Europie" Pokazuje język

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający