Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

REKORDOWY WYNIK POLSATU SPORT W LIPCU. PSE I PSN W CZOŁÓWCEDrukuj

Polsat Sport (HD)
Lipiec był rekordowym miesiącem w historii Polsatu Sport. Kanał znalazł się na 13. miejscu wśród wszystkich stacji telewizyjnych w Polsce i zanotował znakomity wynik pod względem liczby widzów. Polsat Sport w pierwszym wakacyjnym miesiącu wybrało 1,44 proc. wszystkich telewidzów w najważniejszej kategorii (wiek 16-49 lat).

Dało to stacji pozycję zdecydowanego lidera wśród kanałów sportowych. Na drugim miejscu znalazł się Eurosport (0,52 %), ale kolejne lokaty należały do Polsatu Sport News - 0,46 % i Polsatu Sport Extra - 0,24 %.

Największy wpływ na to osiągnięcie miały transmisje z wielkoszlemowego turnieju tenisowego na Wimbledonie i sukcesy, jakie odnosili tam Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot, ale widzowie chętnie wybierali też mecze naszych siatkarzy w Lidze Światowej.

Najwięcej widzów zgromadziła transmisja meczu półfinałowego Andy Murray - Jerzy Janowicz: blisko 1,4 mln widzów (końcówka przyciągnęła przed telewizory prawie dwa miliony).

Na liście 50. najliczniej oglądanych w kanałach sportowych aż 16 pierwszych to transmisje w kanałach Polsatu - w pierwszej dwudziestce jest ich aż osiemnaście.

Oprócz meczu Murray - Janowicz najchętniej widzowie wybierali mecze Wimbledonu: Janowicz - Łukasz Kubot (2. pozycja, ponad milion widzów) oraz Agnieszka Radwańska - Sabine Lisicki (3. lokata, ponad 940 tys. widzów).

Kolejne w tej klasyfikacji to mecze Ligi Światowej - Polska - USA (769 tys.) i Polska - Bułgaria (ponad 688 tys.). Mecz tenisowy A. Radwańska - Na Li obejrzało 612 widzów, a mecz eliminacji Ligi Europejskiej Śląsk Wrocław - FK Rudar Plevlja prawie pół miliona.


Informuje: Polsatsport.pl/Dane: Nielsen Media Research
#1 | Prokop dnia 05.08.13 08:43
Tenis, siatkówka, piłka nożna to tylko główni bohaterowie lipca na Polsacie Sport. Stacja wie, co pokazywać, co ludzi interesuje. A będzie jeszcze lepiej, bo będzie koszykówka i są plany na kupno kolejnych praw z innych dyscyplin.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający