Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CYFROWY POLSAT W INDEKSIE SPÓŁEK WIG30Drukuj

Cyfrowy Polsat
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła skład nowego indeksu WIG30, którego publikacja rozpocznie się 23 września 2013 r (docelowo zastąpi indeks WIG20). Wśród dziesięciu nowych spółek jest także Cyfrowy Polsat, reprezentujący branżę medialną.


Nowe spółki, które wejdą skład indeksu WIG30 oprócz Cyfrowego Polsatu to: Netia, LPP, ING BSK, TVN, Alior, Azoty Tarnów, CCC, Boryszew i Enea.

''Lepsze odzwierciedlenie wielkości i różnorodności naszego rynku oraz lepsza ekspozycja dodatkowych dziesięciu spółek to główne motywy, jakimi kierowaliśmy się podejmując decyzję o przeprowadzeniu tej ważnej dla polskiego rynku kapitałowego zmiany. Jestem przekonany, że znalezienie się w elitarnym gronie blue chipów stworzy interesujące możliwości dla spółek oraz inwestorów. Liczę, że spółki właściwie wykorzystają ten potencjał'' - powiedział Adam Maciejewski, Prezes Zarządu GPW.

WIG30 będzie obejmował 30 największych i najbardziej płynnych spółek z Głównego Rynku GPW (10 nowych i 20 dostępnych obecnie w indeksie WIG20). WIG30 będzie indeksem cenowym, co oznacza, że przy obliczaniu jego wartości będą brane pod uwagę jedynie ceny zawartych transakcji. Planowany harmonogram zakłada, że indeks WIG20 będzie publikowany do końca grudnia 2015 r.


Informuje: GPW/cyfrowypolsatnews.pl
#1 | AR HD dnia 09.08.13 09:36
Widać, że doceniono Cyfrowy Polsat Uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający