Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

T-MOBILE ODPOWIADA NA ZARZUTY POLKOMTELADrukuj

Plus
"Stanowisko Polkomtela w sprawie wstępnych warunków aukcji na częstotliwości z pasma 800MHz jest kolejnym strategicznym ruchem Grupy Kapitałowej Polkomtel - Midas, mającym na celu wywarcie presji na organach administracji państwowej" - informuje T-Mobile.


Jak czytamy dalej: "Grupa Kapitałowa Polkomtel - Midas posiada dominującą pozycję w zakresie posiadanych częstotliwości w Polsce. Dlatego wcześniej, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) zgodził się wobec Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie Polkomtela tylko pod warunkiem, że powstające olbrzymie skupienie zasobów częstotliwościowych w posiadaniu jednej grupy kapitałowej będzie uwzględniane przy przyszłej dystrybucji pasma. W związku z tym, nikogo nie powinny dziwić zaproponowane teraz przez UKE warunki.

Polkomtel od dłuższego czasu porównuje współpracę Orange i T-Mobile do struktury grupy kapitałowej, do której sam należy. Dokonuje jednak daleko idących uproszczeń, całkowicie pozbawionych podstaw prawnych, które wprowadzają w błąd niezorientowanego odbiorcę. Nasze relacje z Orange są jasne i przejrzyste dla wszystkich, w tym dla UKE i UOKiK. Każdy podmiot działający na rynku telekomunikacyjnym potrafi odróżnić strukturę zarządczą grupy kapitałowej - czy to ze Sferią, czy bez - od kooperacji T-Mobile i Orange, czyli dwóch niezależnych przedsiębiorców, ograniczonej do wspólnego zarządzania sieciami. Każdy, w tym Polkomtel, może realizować tę samą formę współpracy z jakimkolwiek podmiotem na rynku pod warunkiem, że uzyska wcześniej odpowiednie zgody UKE i UOKiK.
"


Wcześniej, Polkomtel wystosował oświadczenie, w którym komentuje wstępne warunki aukcji częstotliwości z pasma 800 MHz, prowadzone przez UKE (więcej tutaj).
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający