Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CP: WZROSŁY KOSZTY LICENCJI PROGRAMOWYCHDrukuj

Cyfrowy Polsat
Koszty licencji programowych wzrosły o 5.404 zł, czyli o 5,6%, do 102.521 zł w okresie trzech miesięcy zakończonym 30 czerwca 2013 roku z 97.117 zł w tym samym okresie 2012 roku - podał Cyfrowy Polsat w raporcie.Wzrost był efektem netto dwóch grup czynników:
* wahań kursowych, które spowodowały spadek kosztów,
* innych czynników, z których najbardziej istotny to wzrost kosztów licencji DTH związany z wprowadzeniem nowych kanałów, do nowo utworzonych pakietów programowych, nakierowanych na budowanie ARPU w przyszłości.


Koszty dystrybucji, marketingu, obsługi i utrzymania klienta wzrosły o 9.519 zł, czyli o 13,3%, do 81.314 zł w okresie trzech miesięcy zakończonym 30 czerwca 2013 roku z 71.795 zł w okresie trzech miesięcy zakończonym 30 czerwca 2012 roku. Wzrost wynikał przede wszystkim z wyższych kosztów dystrybucji urządzeń do odbioru usługi TV Mobilna w technologii DVB-T, która była kontynuowana w tak znaczącej skali jedynie do końca lipca 2013 roku, wyższych kosztów komunikacji marketingowej przygotowanej specjalnie na konkurowanie z zapowiadaną ofertą nowej platformy nc+ oraz wyższej skuteczności programów utrzymaniowych, które będą miały pozytywny wpływ na wyniki finansowe w przyszłości.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający