Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CYFROWY POLSAT OBAWIA SIĘ SPOWOLNIENIA GOSPODARCZEGODrukuj

Cyfrowy Polsat
"Jednak mimo relatywnie dobrej kondycji polskiej gospodarki, zła koniunktura na rynkach światowych ma wciąż niekorzystny wpływ na poziom wydatków na reklamę telewizyjną, a co za tym idzie przychodów naszego segmentu nadawania i produkcji telewizyjnej" - czytamy w raporcie Cyfrowego Polsatu.


"W warunkach światowego spowolnienia gospodarczego, Polska wciąż utrzymuje jedną z najwyższych stóp wzrostu produktu krajowego brutto w Unii Europejskiej. Według danych Eurostatu, w 2012 roku polska gospodarka wzrosła o 1,9% w porównaniu do ujemnego wzrostu -0,3% w 27 krajach Unii Europejskiej. Według prognoz, wzrost PKB w 2013 roku w Polsce nieco spowolni, szczególnie w pierwszej połowie roku, i będzie na poziomie rocznym 1,1%. Jednak wskaźnik ten będzie w dalszym ciągu powyżej średniej w całej Unii Europejskiej, która ma wynieść w analogicznym okresie -0,1% (dane i prognozy zgodnie z Eurostat na 12 lipca 2013 roku). Odbicie zarówno polskiej gospodarki jak i krajów Unii Europejskiej (obserwowane już częściowo w drugim kwartale 2013 roku) ma nastąpić w 2014 roku (prognozowany wzrost PKB Polski na poziomie 2,2% oraz krajów Unii Europejskiej 1,4%).

Oczekujemy, że spodziewane w 2014 roku ożywienie gospodarcze będzie miało korzystny wpływ na poziom wydatków reklamowych w Polsce.
"
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający