Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLKOMTEL PREZENTUJE WYNIKI ZA II KWARTAŁ BR.Drukuj

Plus
Trzy miliony użytkowników mobilnego internetu, rosnąca liczba klientów, atrakcyjne oferty windujące sprzedaż i coraz więcej Polaków w zasięgu najnowocześniejszego internetu LTE. Niezmiennie najwyższa na rynku rentowność, satysfakcjonujące przychody oraz dalsza modernizacja sieci. Taki był drugi kwartał br. w wykonaniu operatora sieci Plus.


Drugi kwartał bieżącego roku, to kolejny okres z dynamicznie rosnącą liczbą użytkowników usług internetowych świadczonych przez sieć Plus: już blisko 3 mln osób korzysta z mobilnej formy dostępu do internetu, co pozwala po raz kolejny wyraźnie zwiększać przychody spółki z tego perspektywicznego obszaru działalności. Jednocześnie Plus konsekwentnie utrzymuje pozycję lidera segmentu kontraktowego.

Plus konsekwentnie poszerza portfolio sprzętu o najnowocześniejsze smartfony i tablety, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń pozwalających na korzystanie z internetu w technologii LTE. Jednocześnie są one coraz częściej poszukiwane przez klientów i operator przez całe pierwsze półrocze obserwował stale rosnącą ich sprzedaż. W drugim kwartale br. Plus zaproponował również najlepszą na rynku ofertę nielimitowanego dostępu do stron www i nielimitowanego oglądania filmów na serwisach YouTube i ipla oraz wprowadził pierwszy starter internetowy z dostępem do technologii LTE.

Polkomtel konsekwentnie przyczynia się także do realizacji rządowej idei cyfryzacji Polski. Trwająca obecnie kolejna faza wielkiej modernizacji sieci pozwoliła objąć już zasięgiem LTE sieci Plus 54,3% Polaków, a 94,3% mieszkańcom kraju pozwala na korzystanie z szerokopasmowego internetu HSPA/HSPA+ dostarczanego przez operatora.

"Wprowadzamy coraz ciekawsze oferty, w każdym z dostępnych pakietów internetowych proponujemy LTE. Cieszymy się coraz większym zaufaniem klientów i to w sposób widoczny przekłada się na „wielkie liczby", czyli nasze wyniki finansowe." - powiedział Tobias Solorz, członek Zarządu Polkomtelu odpowiadający za sprzedaż i marketing, i dodaje "W drugim kwartale 2013 roku koncentrowaliśmy się przede wszystkim na ofertach internetowych, a to dlatego, że Polacy coraz więcej czasu spędzają surfując po sieci – tam pracują, szukają rozrywki, robią zakupy, płacą rachunki. Dlatego też w naszej ofercie znaleźć można zarówno routery, jak i modemy, tablety, oraz smartfony z dostępem do szybkiego internetu LTE."

EBITDA Polkomtelu jest niezmiennie najwyższą w porównaniu do wyników wypracowanych przez pozostałych operatorów telefonii mobilnej. W drugim kwartale 2013 r. wyniosła ona 755 mln zł, a łącznie za całe pierwsze półrocze to już 1.471 mln zł. Pozwala to utrzymać miano najbardziej rentownego polskiego telekomu z marżą EBITDA w drugim kwartale na poziomie 44,3%. Mimo widocznego na całym rynku telekomunikacyjnym efektu sukcesywnie obniżanych stawek MTR, Plus utrzymuje satysfakcjonujący poziom przychodów, które w pierwszym półroczu wyniosły 3.382 mln zł.

Wyniki Polkomtel sp. z o.o. za pierwsze półrocze 2013:


"Polkomtel rozwija się dzięki konsekwentnej realizacji swoich założeń i strategii. Cały czas intensywnie pracujemy też nad zmniejszeniem naszego zadłużenia, a efekty tego są widoczne w sukcesywnie obniżającej się relacji długu do EBITDA. Cieszymy się wysokim zaufaniem instytucji finansowych, które zdecydowały się korzystnie dla nas zrefinansować całe istniejące zadłużenie uprzywilejowane oraz agencji ratingowych, z których jedna podwyższyła nasz rating korporacyjny, jak i ratingi wyemitowanych przez grupę obligacji." – mówi Joanna Nieckarz, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych Polkomtel sp. z o.o. "Zarówno osiągane przychody, jak i wskaźniki rentowności, są nieco lepsze od naszych tegorocznych założeń i wszystko wskazuje, że Plus w całym 2013 roku po raz kolejny osiągnie bardzo dobre wyniki."

Z usług sieci Plus na koniec czerwca 2013 roku korzystało ponad 13.935 tys. klientów.
#1 | Prokop dnia 03.09.13 10:37
Czyli za sukces Plusa odpowiada generalnie internet mobilny a szczególnie LTE. Dodatkowo współpraca z CP potęguje sukces i sprzedażowy jak i rozwojowy.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający