Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

STOPKLATKA TV WYGRAŁA WALKĘ O MUX-1 Z POLSAT KINODrukuj

Polsat (HD)
Telewizja Polsat nie umieści kanału filmowego w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-1) - zdecydowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na posiedzeniu 9 września 2013 roku. Koncesję zdobyła spółka Stopklatka S.A.


Polsat złożył wniosek o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym filmowym, skierowanym do wszystkich widzów powyżej 4 roku życia pod nazwą Polsat Kino. Oprócz Stopklatki i Polsatu o miejsce dla stacji filmowej walczyli MEDIASAT Sp. z o.o. (Kino5) i TV FILM Sp. z o.o. (Telekino).

Jak informuje KRRiT: "podstawowym założeniem programowym kanału filmowego Polsat Kino jest głównie emisja polskich oraz różnorodnych filmów kina światowego: fabularnych, dokumentalnych, animowanych. Program zawierać będzie także inne audycje poświęcone współczesnej kinematografii oraz historii kina polskiego i światowego (sylwetki twórców, relacje z festiwali i inne), a także audycje z zakresu edukacji filmowej i medialnej. Kanał Polsat Kino to mieszanka polskich i światowych hitów kinowych ambitnego kina (w szczególności polskich) oraz audycji produkcji własnej poświęconych współczesnej kinematografii (relacje z festiwali, sylwetki twórców, kulisy produkcji kinowych)."

Udział audycji wyspecjalizowanych w programie po ewentualnym rozszerzeniu będzie wynosił nie mniej niż 91% miesięcznego czasu nadawania programu w godz. 6.00-23.00. Wnioskodawca zaprojektował realizację specjalizacji przez pięć różnych rodzajów audycji, w tym najwięcej czasu zajmą filmy fabularne (70%), następnie audycje edukacyjne (10%), dokument (5%), filmy animowane (5%), audycje artystyczno-kulturalne (1%) tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6.00-23.00. Audycje powtórkowe zajmą 65% tygodniowego czasu nadawania programu.

POLSAT BEZ KANAŁU DZIECIĘCEGO W MUX-1

Warto dodać, że Telewizja Polsat nie umieści także kanału dziecięcego. Tutaj zwycięzcą okazała się Telewizja Polska z kanałem TVP ABC.
#1 | mefist dnia 09.09.13 15:09
I bardzo dobrze!!!

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający