Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CYFROWY POLSAT SPŁACA KOLEJNE 100 MLN ZŁ KREDYTUDrukuj

Cyfrowy Polsat
10 września br. Cyfrowy Polsat dokonał kolejnej dobrowolnej spłaty części kredytu terminowego zaciągniętego w 2011 roku na zakup Telewizji Polsat. Kwota nadprogramowej raty wyniosła 100 mln złotych i wpłynie ona na obniżenie zarówno rat kapitałowych, jak i odsetek w kolejnych okresach rozliczeniowych.

Na ratę w wysokości 100 mln zł złożyły się wpływy ze sprzedaży spółki RS TV, zgodnie z warunkami posiadanej przez Cyfrowy Polsat umowy kredytowej, oraz dobrowolna spłata spółki. To już trzecia rata kredytu uregulowana przez Cyfrowy Polsat ponad uzgodniony harmonogram spłat. W sierpniu zeszłego roku spółka spłaciła dodatkową kwotę w wysokości 200 mln zł, a czerwcu br. - 100 mln zł.

Cyfrowy Polsat kredyt terminowy w kwocie 1,4 mld złotych wykorzystał do częściowego sfinansowania zakupu 100% udziałów w Telewizji Polsat. Uzgodniony z bankami harmonogram zakłada całkowitą spłatę zadłużenia w 2015 roku. Na dzień 30 czerwca 2013 r. wysokość zobowiązania wynikającego z tytułu kredytu wynosiła 686 mln zł, zaś wskaźnik dług netto/EBITDA zanotował poziom 1,90x.

Dzięki wcześniejszemu uregulowaniu części zobowiązania, w przyszłych okresach zmniejszeniu ulegną zarówno raty kapitałowe, jak i naliczane odsetki.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający