Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT SPORT POKAŻE GALĘ Z UDZIAŁEM KLICZKI, POWIETKINA, MASTERNAKA, DROZDADrukuj

Polsat Sport (HD)
5 października Władimir Kliczko zmierzy się w Moskwie z Aleksandrem Powietkinem. Stawka tego pojedynku jest ogromna - mistrzowskie pasy królewskiej kategorii oraz miliony dolarów. W stolicy Rosji walczyć też będzie Mateusz Masternak, który w walce z Grigorijem Drozdem bronić będzie pasa mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Transmisja gali w Polsacie Sport.

Młodszy z braci Kliczko - mistrz świata federacji IBF, WBO, IBO oraz super czempion WBA, za pojedynek z Powietkinem dostanie ponad 17 milionów dolarów. Rosjanin - aktualny "regularny" mistrz świata WBA - zarobi prawie 6 milionów.

Kliczko stoczył dotychczas 63. pojedynków, na początku maja odniósł 60. zwycięstwo - w 6. rundzie znokautował Włocha Francesco Pianetę. Ukrainiec przed czasem wygrał już 51 walk. Powietkin swój ostatni "trening" przed październikowym starciem stoczył dwa tygodnie później - w pierwszej rundzie znokautował Andrzeja Wawrzyka. Obecnie amatorski mistrz świata z 2003 roku i mistrz olimpijski z Aten ma na koncie 26 zwycięstw i żadnej porażki.

Pojedynek zapowiada się fascynująco. Podobnie zresztą jak walka Mateusza Masternaka z Grigorijem Drozdem. Rosjanin ma na koncie 37 walk i 36 wygranych, w tym 25 przed czasem. Jedyny raz przegrał w 2006 roku - z Firatem Arslanem, który obecnie czeka na rewanżowe starcie z Marco Huckiem o pas WBO.

Masternak jeszcze nie przegrał. Odniósł 30 zwycięstw, 25 przed czasem. W Rosji nie zamierza oddać mistrzowskiego pasa, chociaż będzie to dla niego najtrudniejszy sprawdzian w karierze.

Transmisja gali w Moskwie 5 października 2013 od godz. 18:00 w Polsacie Sport.


Informuje: Polsatsport.pl
#1 | Prokop dnia 26.09.13 08:28
I to jest kolejny powód do zadowolenia z faktu, że ma się Polsat Sport. Siatkówka, walki i wiele wiele innych. Jak dla mnie stacja the best.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający