Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

REWOLUCJA NA GPW STAJE SIĘ FAKTEM. WYSTARTOWAŁ WIG30Drukuj

Cyfrowy Polsat
Zgodnie z zapowiedziami, 23 września wystartował nowy indeks WIG30, który obejmuje 30 największych i najbardziej płynnych spółek z Głównego Rynku GPW. Wśród nich znajduje się Cyfrowy Polsat.CYFROWY POLSAT W INDEKSIE SPÓŁEK WIG30

"WIG30 lepiej odzwierciedla wzrost polskiej gospodarki oraz dynamiczny rozwój polskiego rynku kapitałowego na przestrzeni ostatnich lat, a poszerzenie grona elity spółek giełdowych będzie istotnym czynnikiem ich dalszego wzrostu i wpłynie na wzrost zainteresowania inwestorów ich walorami. Zmiana głównego indeksu koniunktury giełdowej ma charakter komplementarny i obejmuje zarówno rynek kasowy jak i terminowy - nowy indeks przełoży się na podniesienie płynności na rynku akcji, a w przyszłości również na stymulowanie rozwoju rynku instrumentów pochodnych." - powiedział Adam Maciejewski, Prezes Zarządu GPW.

Wśród 30 największych spółek znajduje się Cyfrowy Polsat, czyli firma, posiadająca ogromne doświadczenie w branży medialnej oraz, co ważne, stabilna finansowo.

Planowany harmonogram zakłada, że indeks WIG20 będzie publikowany do końca grudnia 2015 r. Rozszerzenie portfela głównego indeksu na GPW implikuje również zwiększenie liczby uczestników w indeksie średnich spółek – mWIG40 oraz w indeksie małych spółek – sWIG80. Od marca 2014 r. GPW rozpocznie publikację indeksów WIG50 i WIG100. Natomiast WIG30TR będzie indeksem dochodowym, a więc przy jego obliczaniu będzie się uwzględniać nie tylko ceny zawartych transakcji, ale również dochody z tytułu dywidend i praw poboru


Informuje: GPW/cyfrowypolsatnews.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający