Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

"INTERNET W PLUSIE SZYBSZY OD NEOSTRADY" - SĄD ODDALIŁ WNIOSEK ORANGEDrukuj

Plus
Wniosek o udzielenie zabezpieczenia nie zasługuje na uwzględnienie – uznał Sąd Okręgowy w Warszawie w odpowiedzi na wniosek TPSA (Orange) o zabezpieczenie rzekomych roszczeń związanych z reklamą, w której Plus mówi, że jest szybszy od Neostrady - poinformował Polkomtel w oświadczeniu.

Warszawski Sąd Okręgowy nie pozostawił suchej nitki na wniosku TPSA (Orange) o wstrzymanie emisji spotów "Internet w Plusie szybszy od Neostrady". Z uzasadnienia postanowienia można między innymi dowiedzieć się, że:
* Orange nie uprawdopodobnił swojego roszczenia,
* Orange nie przedstawił dowodów na renomę znaku "Neostrada",
* reklama Plusa w żaden sposób nie narusza dobrych obyczajów, wobec czego jest dozwoloną reklamą porównawczą.

Ponadto Sąd stwierdził, że reklama Plusa w sposób rzetelny i dający się zweryfikować na podstawie obiektywnych kryteriów porównuje usługi zaspokajające te same potrzeby lub przeznaczone do tego samego celu. Postanowienie Sądu nie jest prawomocne.

Ponadto w oświadczeniu operatora sieci Plus, czytamy:
"Po raz kolejny apelujemy do TP SA (Orange) o konkurowanie na oferty, a nie ilość wniosków składanych do sądów. Apelujemy też do konkurencji o podawanie prawdy w swoich reklamach, a nie zmanipulowanych danych i zadajemy publicznie pytania:

* Czy w ofercie Neostrady za 49 zł klient dodatkowo musi zapłacić prawie 30 zł za linię telefoniczną, co oznacza, że prawdziwy miesięczny koszt usługi wynosi prawie 80 zł?

* Czy we wspomnianej ofercie Orange za prawie 80 zł klient otrzymuje internet z technicznie ograniczoną maksymalną prędkością do 10 Mb/s?

* Czy w swojej reklamie Neostrady Orange dokonuje porównania cenowego swojej najtańszej oferty do najdroższej oferty konkurencji?

W naszej ocenie odpowiedzi na powyższe pytania potwierdzają, że warto zmienić swój internet na Plusa, tym bardziej, że „Trzeba nie mieć serca i rozumu, żeby dać się związać kablem."

Przypomnijmy, że kampania reklamowa pod hasłem „Zmień internet domowy na Plusa. Internet w Plusie szybszy od Neostrady!" odwołuje się się do powszechnie dostępnego „Rankingu prędkości dostawców internetu w Polsce" zamieszczonego na stronie SpeedTest.pl, czyli w jednym z najbardziej popularnych portali mierzących prędkości uzyskiwane przez użytkowników u wszystkich dostawców internetu w Polsce. Kampania reklamowa rozpoczęła się 23 sierpnia, a ranking do którego odwołuje się w niej Plus bazuje na pomiarach z okresu 23.06.-23.07.2013. Obecnie zamieszczony na SpeedTest.pl ranking pochodzi już z sierpnia i potwierdza, że internet mobilny w Plusie pod względem szybkości pokonuje podobne produkty innych operatorów komórkowych, ale też Neostradę.

Ponadto – pytanie do rzecznika Orange:

Postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie było wszystkim znane już przynajmniej wczoraj rano. Chcielibyśmy zapytać rzecznika Orange, czy kiedy pisał wczoraj na swoim blogu, cyt: „z reklamą konkurencji zmierzymy się w sądzie, by sprawy nie zostawić bez reakcji" wiedział już o przegranej swojej firmy i w ten sposób wprowadził opinię publiczną w błąd?

PS.
Wojciech Jabczyński zapytał też wczoraj na blogu: Baśka, czy warto było rzucać chłopaka!? Baśka prosiła odpowiedzieć, że tak – warto. Nie chciała już tylko wiecznie siedzieć w domu, uwiązana kablem do gniazdka w ścianie."
#1 | AR HD dnia 26.09.13 17:53
Teraz to już się wszystko śmieszne zaczyna robić. Cios za ciosSzeroki uśmiech W sumie Plus ma racje i tyle Uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający