Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

REORGANIZACJA GRUPY TELEWIZJI POLSATDrukuj

Polsat (HD)
Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował, że Telewizja Polsat, z siedzibą w Warszawie, oraz Polsat License Ltd., z siedzibą w Zug (Szwajcaria) zawarły umowę. Na jej podstawie Telewizja Polsat wniosła tytułem wkładu określone znaki towarowe o łącznej wartości 880 milionów złotych, do utworzonej przez Telewizję Polsat i Polsat License Ltd. spółki cywilnej na prawie szwajcarskim pod nazwą Polsat Brands.

Z kolei Polsat License zobowiązała się do wniesienia wkładu pieniężnego odpowiadającego 1/99 wartości praw własności intelektualnej. Zarówno Telewizja Polsat, jak i Polsat License Ltd są spółkami zależnymi od Cyfrowego Polsatu.

Przeniesienie praw własności intelektualnej jako wkładu niepieniężnego do Polsat Brands ma na celu reorganizację struktury grupy Telewizji Polsat zakładającą rozdzielenie przedmiotu podstawowej działalności tj. nadawania i produkcji telewizyjnej od działalności dodatkowej w zakresie zarządzania prawami własności intelektualnej. Umowa została uznana za znaczącą w związku z tym, że jej wartość przekracza 10% skonsolidowanych przychodów za ostatnie cztery kwartały obrotowe.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający