Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

PLUS OPERATOREM TELEKOMUNIKACYJNYM DLA GAZ-SYSTEM SADrukuj

Plus
Polkomtel przez cztery lata będzie świadczył usługi telekomunikacyjne dla Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. Podpisana 14 października 2013 roku umowa między Polkomtel Sp. z o.o. a Gaz-System S.A. obejmuje świadczenie usług telefonii komórkowej i telefonii stacjonarnej w siedmiu lokalizacjach Gaz-System S.A. na terenie kraju.


W zakres umowy wchodzi także świadczenie usług hurtowej wysyłki SMS, usług mobilnego internetu w technologii LTE oraz usług telemetrycznych. Plus dostarczy także telefony komórkowe i modemy dla spółki Gaz-System S.A.

Podpisanie umowy było poprzedzone przeprowadzeniem publicznego przetargu na świadczenie usług telekomunikacyjnych dla Gaz-System S.A., który operator sieci Plus wygrał po raz kolejny.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się wygrać przetarg dla tak ważnej dla nas, a zarazem strategicznej dla Skarbu Państwa spółki." – mówi Tomasz Zadroga, członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o. "Jestem przekonany, że współpraca z GAZ-SYSTEM będzie przebiegała sprawnie i efektywnie. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że umowa dotyczy nie tylko dostarczenia telefonów i usług głosowych, ale obejmuje bardzo szerokie portfolio usług, które Plus może zaproponować swoim biznesowym partnerom."

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Do 2014 r. Gaz-System S.A. wybuduje ponad 1000 km nowych gazociągów przesyłowych. Inwestycje zrealizowane przez Gaz-System S.A. oraz usługa wirtualnego rewersu na gazociągu jamalskim pozwoliły na istotne poprawienie bezpieczeństwa energetycznego Polski, poprzez zwiększenie technicznych możliwości importowych z kierunku innego niż wschodni do 43% realizowanego importu (do 2011 r. było to 9%).
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający